אל תאמר לא ידעתי
על התאים הפוליטיים באוניברסיטה
 
אוניברסיטת בן־גוריון בנגב ידועה כמוסד עשיר בפעילות חברתית. ערוצי התנדבות מגוונים, מלגות, מופעים, הצגות, סרטים ושיחות עם אנשי תרבות ובידור הם רק חלק מהעשייה המתקיימת לצד הלימודים. אחד מתחומי הפעילות הבולטים בקמפוס הוא התאים הפוליטיים. תאים אלו הם התארגנויות של סטודנטים הפועלות ברוח המפלגות השונות בישראל, בין שהן נמצאות בכנסת ובין שהן מחוצה לה, ומייצגות את רעיונות המפלגות ואת ערכיהן באוניברסיטה.
למרבית המפלגות בכנסת יש ייצוג בדמות תא פוליטי באוניברסיטה. נוכחותם של תאי הליכוד, המחנה הציוני, יש עתיד, ישראל ביתנו, הרשימה המשותפת, הבית היהודי ומרצ מורגשת היטב ברחבי הקמפוס, בתיאום עם הנהלת האוניברסיטה. לדוגמה בשבוע המעורבות החברתית, הנערך בדרך כלל בתחילת השנה האקדמית, ניתנת הזדמנות לשלל ארגונים ומסגרות חברתיות, חינוכיות ותרבותיות להציג את עמדותיהם, ובהם גם התאים הפוליטיים. הדוכנים שהתאים מקימים ברחבת בית הסטודנט מוסיפים צבע רב לשבוע זה. כמו כן לאורך השנה מגיעים לאוניברסיטה פוליטיקאים כדי להרצות על סוגיות פוליטיות, מדיניות, ביטחוניות, כלכליות וחברתיות ולהשתתף בפאנלים ובמפגשים שונים.
בשנה החולפת היינו עדים למערכת בחירות סוערת מתמיד, והמתח סביבה הורגש היטב באוניברסיטה. בשבועות שקדמו לבחירות הוזמנו לקמפוס כל יושבי הראש של המפלגות המובילות בישראל (למעט ראש הממשלה בנימין נתניהו, שאת מקומו מטעם הליכוד מילא השר יובל שטייניץ) כדי להציג את עמדותיהם לפני קהל רב של סטודנטים. ביקורם של ראשי המפלגות טרם הבחירות היה פרי יזמתם של התאים הפוליטיים בשיתוף עם אגודת הסטודנטים. כשבוע לפני מועד פתיחת הקלפיות התמלאה הרחבה שמחוץ לבית הסטודנט בדוכני תאים שייצגו כמעט את כל הקשת הפוליטית בארץ, בניסיון אחרון לשכנע סטודנטים לתמוך במפלגותיהם ולהצביע להן. האזור נמלא דגלים, שלטים, רול־אפים, חולצות, סטיקרים ופלאיירים, שהעניקו לו אווירה רועשת וססגונית במיוחד.
 

   תא אופק תמונה.jpg

חברי תא "אופק", המייצג את מפלגת המחנה הציוני (מתוך אתר אגודת הסטודנטים)
 

 
 תא לביא תמונה.jpg
 

חברי תא "לביא", המייצג את מפלגת הליכוד (מתוך אתר אגודת הסטודנטים)

 

תא יש עתיד תמונה.jpg

               חברי תא "יש עתיד" (מתוך אתר אגודת הסטודנטים)