​​​​זוהי שנתה השישית של התחרות, המשותפת לאוניברסיטת בן-גוריון בנגב, Google, רשות התקשוב הממשלתי, ישראל דיגיטלית ומשרד המשפטים, במסגרתה מפתחים צוותים משולבים של סטודנטים, מיזמים טכנולוגיים פורצי דרך לייעול שירותי המגזר הציבורי בישראל.  

אירוע הסיום של התחרות, ה​תקיים ביום א', 14/6/2020 בשעה 16:00 במתכונת וירטואלית ב-ZOOM​.

חברי ועדת השיפוט:
יפעת גודינר (BGU), אלדד קנטי (משרד המשפטים), אור סנטו (מרכז יזמות 360, BGU), נועה אלפנט-לפלר (Google), קרן רבי (משרד המשפטים), פרופ' גיהאד אלצאנע (BGU)

ראשת הפרויקט: דנה גביש-פרידמן 

מנהל אקדמי ומוביל הפרויקט: פרופ' ארנון שטורם

אפליקציית XSible למיפוי בתי עסק נגישים זכתה במקום הראשון בגמר תחרות 'סטודנטים מובילים חדשנות 6.0'. XSible פותחה על ידי הלל להמן, סטודנט למדעי המחשב ושי פולג, סטודנט לניהול מערכות מידע, לאחר שנחשפו מקרוב לקושי של בעלי מוגבלויות פיזיות בכל יציאה מהבית. "לפעמים המידע לא קיים ולפעמים הוא לא מדויק", הם אומרים. האפליקציה שפיתחו בשיתוף נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, מבוססת על חכמת ההמונים ומאפשרת למשתמשים לחפש בתי עסק נגישים, לדרג את רמת הנגישות ע"פ מגוון פרמטרים ולשתף בביקורות מהחוויה האישית שלהם. המידע מאפשר לקבל תמונה עדכנית ואמינה על מצב הנגישות במקומות שונים כדי להקל בצורה משמעותית על שגרת יומם של אנשים עם מוגבלות וקרוביהם.  בקרוב יחל פיילוט של האפליקציה בבאר שבע, במסגרתו ימפו מספר קבוצות פעילים שנושא הנגישות מלווה אותם ביום-יום את העסקים בעיר. הצוות זכה במענק קבוצתי על סך 20,000 ₪.

הפרויקטים שהשתתפו:

הצג הכל
הסתר הכל
​​