​​3 במרץ 2022


"אנחנו כרגע מסתכלים על מדעני העתיד": ​תלמידי כיתה י"א מ​תוכנית אודיסאה של מרכז חוסדימן הצליחו לבנות, לשגר ואפילו להנחית חללית בשלמותה בחזרה לקרקע.​


במהלך הפעילות "אל הירח ובחזרה" של תוכנית אודיסיאה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב יחד עם חברת "טים דיינמיקס", תלמידי כיתה י"א הלוקחים חלק פעיל בתוכנית נדרשו לעבוד בצוות, לעמוד באתגר משותף של בניית חללית, שיגור ביצה למרחק של כ-25 מטרים והנחתת הביצה בשלום על פני הקרקע. 

תוכנית אודיסאה​ היא אחת מתוכנית המצוינות של מרכז חוסידמן לנוער שוחר מדע בשיתוף מרכז מדעני העתיד ומשרד החינוך. בתוכנית התלמידות והתלמידים לומדים קורסים אקדמיים בנושאי סייבר ומדעים במקביל ללימודיהם בתיכון, צוברים נקודות זכות אקדמיות ומחזקים מיומנויות מחקר ולמידה חשובות. היום התקיימה פעילות חברתית לשכבת י"א בהובלת חברת "טים דיינמיקס", שבה ארבע קבוצות התחרו ביניהן על בנייה ושיגור של רקטה. פעילות זו הגיעה אחרי זמן רב של למידה וירטואלית ובמטרה לגבש את הכיתה להמשך המסע הארוך, הקשה והמדהים שלהם.


"מדובר בפעילות מאוד מיוחדת אנחנו אוהבים לראות את שיתוף הפעולה וההירתמות של הנוער כאן במרכז. כולם לוקחים חלק מלא בפעילות ובאחריות הקבוצה. אנחנו כרגע מסתכלים על מדעני העתיד" אומר אורי מחברת "טים דיינמיקס". 

"אודיסאה" נבנתה בהשראת יוזמתו של נשיא המדינה לשעבר מר שמעון פרס ז"ל.  התוכנית מופעלת על ידי מרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס במסגרת מיזמים משותפים עם משרד החינוך - האגף לתלמידים מחוננים ומצטיינים ומערך הסייבר הלאומי שבמשרד ראש הממשלה וקרן רש"י. 

התוכנית נפרסת על פני ארבע שנים - מתחילת כיתה ט' ועד סוף כיתה י"ב, וכוללת מסלולי לימוד מגוונים באוניברסיטת בן-גוריון: פיזיקה, הנדסה קוונטית, מדעי המחשב-סייבר ורב תחומי במדעים. זאת כדי לספק מענה לכישרונות מדעיים וטכנולוגיים שהנצו כבר בגילאים הצעירים ולטפח קבוצה ייחודית מדעית-טכנולוגית: דור חדש של ממציאים ומדענים בישראל, בעלי יכולת הובלה וחוש אחריות חברתי.