שיגור משימת מעבורת החלל דיסקברי

‫במידה ולא תתגלה (שוב) תקלה של הרגע האחרון, הלילה (שני לפנות בוקר) מעבורת החלל דיסקברי תשוגר‬ ‫לתחנת החלל הבין לאומית. מטרת המשימה העיקרית היא הרכבה של לוחות סולריים נוספים על התומכה P6. ‫לוח זה הינו האחרון שיותקן בתחנת החלל הבין לאומית, וכך 11 שנים לאחר שיגור ה"זראיה", הרכיב הראשון‬ ‫אשר שוגר מרוסיה תחנת החלל מתקרבת להשלמתה.‬

(לא) לחנונים בלבד: תחפושות מדע לפורים

פורים הוא הזדמנות נהדרת לכולנו לגלות לעולם מי אנחנו באמת, השנה 2009 לכבוד שנת האסטרונומיה הבינלאומית מרכז אילן רמון מזמין גם אתכם להתחפש למדען החביב עליכם, או למדען מטורף ביותר שתוכלו ליצור.

חלליות רודפות אחריך - ינואר 2009

בחורף, כשהאוויר קר מראה שמי הלילה מתחדד ויותן להבחין בקבוצות כוכבים, כוכבי לכת וגם – בתחנת החלל הבינלאומית.

21 בדצמבר, היום הקצר ביותר בשנה

ה-21 בדצמבר נחשב ל"יום הראשון של החורף" מכוון שביום זה גובה השמש מעל לאופק בצהריים הוא הנמוך ביותר בשנה. אך מדוע זה כך והאם זה משפיע על חיינו?

חלליות רודפות אחריך - נובמבר 2008

בימים הקרובים נוכל לראות את מעבורת החלל אנדוור ואת תחנת החלל הבינלאומית, צפויות מספר הזדמנויות פז לכך בשעות הערב והלילה.

מהם גלי כבידה?

כאשר מטילים אבן לב­ריכה, מתפשטות במים אדוות שמקורן בנקודת הפגיעה של האבן. באופן דומה, תורת הכבידה של איינשטיין (המוכרת גם בשם "יחסות כללית) חוזה כי תנועתן של מסות, למשל כוכבים במסלולם, תעורר אדוות במרחב-זמן עצמו, שתתפשטנה ברחבי היקום.

 

האם קיימים חיים ותרבויות אחרות?

האפשררת שקיימים חיים, ואולי אף תרבויות, מחוץ לכדור-הארץ ריתקה מאז ומעולם את הדימיון האנושי. המספר האסטרונומי של כוכבים ביקום גורם לנו לתהות אם ייתכן שבין מיליארדי הכוכבים בגלקסיה שלנו, שביל החלב, כדור-הארץ הוא היחיד שהופיעו בו חיים ותבונה.

חלליות רודפות אחריך - יוני 2008

בימים הקרובים נוכל לראות את מעבורת החלל דיסקברי ואת תחנת החלל הבינלאומית, צפויות מספר הזדמנויות פז לכך בשעות הערב והלילה.