דלג לתוכן העמוד
התוכנית
למדעי ההתנהגות
הירשמו ללימודים להרשמה

הודעות

  • 10/12/2023

    חרבות ברזל

לכל ההודעות »

רכזת התוכנית -  לימו​​ר כליפה​   

חד​ר: ​356B, בניין 72

טלפון: 08-6472036

דוא"ל:  chalifal@bgu.ac.il​​

לימור כליפה

​ראש התו​כנית​ -  ד"ר יעלה להב רז

חד​ר: 376, בניין 72

טלפון: 08-6472050​

דוא"ל:  lahavraz@bgu.ac.il

יעלה להב רז​​​

​​​​ק​​ישור​ים שימושיים:

המחלקה לסוציולוגיה אנתרופולוגיה

המח​לקה לפסיכולוגיה​​​

מבנה הלימודים בתוכנית (שנתון תשפ"ג)​​ש​ילוב ייחודי שחוקר את הקשר המרתק בין נפש, גוף וחברה התוכנית לתואר ראשון​ שעוסקת בפסיכולוגיה וחברה (.B.A במדעי ההתנהגות).

 

התוכנית מנוהלת ​​במשותף על ידי המחלקה לפסיכולוגיה והמחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה וחושפת את הסטודנטים.ות לידע על קו התפר בין פסיכולוגיה ומדעי המוח מחד, לבין ענפי ידע חברתיים-תרבותיים, בעיקר סוציולוגיה ואנתרופולוגיה וממשקיהם עם כלכלה, חינוך ורפואה מאידך.

 

זהו השילוב האופטימאלי שמקיף את כלל המעגלים בהם האדם לוקח חלק, החל מהנפש וכיצד היא משקפת השפעה של סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, דרך החברה בה הוא נמצא וכלה בתרבות אליה האדם משתייך.

 

 

למה ללמוד אצלנו?


להמשיך ישר לתואר שני ללא השלמות: בוגרי המסלול זכאים להמשיך לכל תואר שני בפסיכולוגיה, כולל מסלולים טיפוליים בפסיכולוגיה קלינית והתפתחותית וגם תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, כולל סוציולוגיה ארגונית המובילה לתחומי עבודה של ייעוץ ארגוני.

לקבל ידע מקיף בשיטות מחקר על האדם בחברה, החל ממחקר במעבדה, דרך סקרים, וכלה בשיטות איכותניות כגון ראיונות עומק.

לתלמידי​ התוכנית יוצעו פעילויות אקדמיות ייחודיות, הכוללות הרצאות ו​פגישות עם בוגרים שיציגו את השתלבותם בתחומים טיפוליים ומחקריים, ​ומרצים אורחים בתחום.בוגרים ובוגרות מספרים


​​

עופר דגן​​​

עופר דגן, בוגר התוכנית, מנכ"ל שותף עמותת "סיכוי-אופוק"​​"מאוד התחברתי לתפיסה שמניחה שבהתנהגות של אנשים יש יסודות חיצוניים שקיימים מעבר לרמת הפרט הבודד. הוקסמתי מהמחקר הנרחב והתיאוריות השונות שמנסות לפענח איך אותם גורמים ומבנים משפיעים על התחושות, המחשבות והפעולות של פרטים וקבוצות, ואיך היסטוריה, פוליטיקה ומרחב מתעצבים מתוך היחסים ההדדיים בין אנשים והפעולות שלהם לבין מבנים חברתיים.

עם הזמן התחלתי לחשוב סוציולוגית, וזה שינה את ההסתכלות שלי על העולם, זה היה קצת כמו לקחת את הגלולה אדומה במטריקס – הרגשתי שאני מקבל כרטיס אל מאחורי הקלעים של הדרמה האנושית היומיומית, שאני מצליח לראות יחסי כוחות, מבנים חברתיים וזרמים שלפעמים סמויים מהעין, אבל משתקפים כמעט בכל פעילות יומיומית, שהיא על פניו מובנת מאליה, אבל הפסיקה להיות כזו בעיני.

את היסודות התפיסתיים, א​​​ת צורת החשיבה וגם את חלק מהכלים שדרושים כדי להיכנס ולהתמקצע בתחום הזה, אין לי ספק שגיבשתי במסדרונות של המחלקה לסוציולוגיה אנתרופולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון."​
תמונה אור הלוי.jpeg

אור הלוי, בוגרת התוכנית, סטודנטית לתואר שני בפסיכולוגיה חברתיתבמהלך הלימודים בתכנית למדתי על א.נשים משלוש זוויות שונות- החברה, התרבות והפסיכולוגיה, ובעזרת כך גיבשתי עמדה מורכבת על ​התנהגויות אנושיות. הלמידה בכל אחת מהמחלקות שבשילוב הפרתה את הלמידה במחלקה האחרת וריבוי קורסי הבחירה אפשר לי להתמקד בנושאים שמעניינים אותי במיוחד. בנוסף, המחלקה קטנה ואינטימית וישנו סגל ייעודי שמלווה את הסטודנטים והסטודנטיות


amit-ashash.webp

עמית אשש, בוגרת​ התוכנית


שתי דיסציפלינות אלה מפרות אחת את השנייה ועל כן מהוות בעיניי חיבור מתבקש המעניק ידע מקיף על האדם וכלל המעגלים המקיפים אותו, מעגלים פנימיים וחיצוניים (קרובים ורחוקים). יתר על כן, הלימודים בתכנית פותחים דלתות רבות בעולם התעסוקה והקריירה לכיוונים של משאבי אנוש, הדרכה, כתיבת תוכן, חווית משתמש ועוד רבים.