​​​​​​​

ברשת קיים מידע רב ושימושי בנושאי הביטוח, הפנסיה, החינוך הפיננסי וההתנהלות הכלכלית. בעמוד זה ריכזנו קישורים שימושיים לאתרים וכלים שימושיים ומהימנים אשר יסיעו לכם להתנהל בתבונה, לעקוב אחרי ביצועי קופות הגמל והפנסיה שלכם, לנהל רישום הוצאות והכנסות, לפנות לעזרה כשצריך ובעיקר ללמוד כיצד לקבל החלטות כלכליות מושכלות וטובות יותר.


פנסיה וביטוח:


621557.png

משרד האוצר, אגף שוק ההון ביטוח וחיסכון: הרגולטור של הפנסיה.  מאשר תקנוני פנסיה, נותן רשיונות לניהול קרנות פנסיה, מבצע ביקורות תקופתיות בקרנות, מטיל קנ​​סות על חריגה מהנחיותיו.

> קישור לאתר


401176.png

פנסיה נט.  דיווח חודשי על תשואות קרנות הפנסיה הפועלות בישראל, על דמי הניהול הממוצעים בקרן ובענף, על הסיכון של התשואה שלהם ועוד. 

> קישור לאתר


1211693.png

גמל נט, ו- ביטוח נט מספקים דיווח חודשי על ביצועים, סיכון ודמי ניהול בקרב קופות גמל וחברות ביטוח.

> קישור לאתר גמל נט        621557.png

איתור חסכונות פנסיוניים.  היות שברפורמות בקרנות הפנסיה וקופות הגמל נמכרו החברות האלו, גם החוסכים עברו אתם, לעתים יותר מפעם אחת. למשל: קופת הגמל הגדולות של הבנקים – עוצמה, גדיש ותמר נמכרו בסוף התהליך לבתי ההשקעות פסגות, הראל וכלל ביטוח בהתאמה.קשה לכל אחד לדעת אצל מי מנוהלים כעת הכספים שלו.  לשם כך יזם האוצר את המכשיר הזה המאפשר לאתר את החיסכון. 

> קישור לאתר401176.png

דו”חות שנתיים של הממונה על שוק ההון, ובהם נתונים על מרכיבי שוק ההון והשינויים שהיו במהלך השנה. 

> קישור לאתר

שיטוט באתר יביא להרבה מידע שחלקו הוא למקצוענים בלבד.  ניתן למצוא בו גם את הכתובות של קרנות הפנסיה, את התקנונים שלהם המהווים את ההבטחה של הזכויות של המבוטחים.

> קישור לאתר


1211693.png

פורום החוסכים לפנסיה – פורום החוסכים לפנסיה בישראל היא עמותה הפועלת למען החוסכים והחסכון לפנסיה צוברת במדינת ישראל. באתר העמותה ניתן למצוא מידע רב בנושא פנסיה ותחומים משלימים.

> קישור לאתר

 
 

חינוך פיננסי:621557.png

אתר “האוצר שלי” של משרד האוצר מספק כלים והסברים לגבי התנהלות כלכלית במגוון סיטואציות נפוצות כגון, לקיחת משכנתא, בחירת קרן פנסיה, ניהול קופת חיסכון ועוד. באתר ניתן להיכנס למחשבונים מסוגים שונים כגון מחשבון עלות משכנתא, מחשבון הלוואה, מחשבון ניהול תקציב ועוד.

> קישור לאתר401176.png

עמותת פעמונים הינה הגוף הלא ממשלתי המוביל בתחום הניהול הכלכלי. בין פעולות העמותה – ליווי פרטני למשפחות אשר רוצות ללמוד כיצד להתנהל בצורה נכונה יותר מבחינה כלכלית, העברת סדנאות לאוכלוסיות כגון צעירים, חיילים משוחררים, זוגות ועוד, ופעילות ממוקדת בקרב אוכלוסיות בסיכון. באתר העמותה ניתן למצוא מידע רב ושימושי כגון מדריכים ללקיחת הלוואה, הסברים על פנסיה, כלים למעקב אחרי הוצאות ועוד.

> קישור לאתר1211693.png

אתר ‘הסולידית’ מציע “מסגרת רעיונית ופרקטית שתאפשר לקוראיו לקחת אחריות אישית ולהגיע לעצמאות כלכלית בכוחות עצמם” (מתוך האתר). האתר מכיל מידע רב ושימושי ובעיקר מספק דרך חשיבה מעט שונה מזו שרובנו התחנכנו עליה הכוללת יציאה ממעגל ההכנסות וההוצאות המקובל ושליטה במצבנו הכלכלי. בפוסט הבא מפרטת הסולידית על יתרונות וחסרונות החינוך הפיננסי ומסבירה מדוע לדעתה מדוע חינוך פיננסי הינו חשוב מכדי שיתנהל רק בתוך כותלי בית הספר.

> קישור לאתר