רופא/ה נכבד/ה,

 
הפקולטה למדעי הבריאות של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב בשיתוף ההנהלה וועד הרופאים של "שירותי בריאות כללית", חברו יחדיו לארגן לך, רופא/ת הקהילה, לימודי המשך ברפואת משפחה וברפואת ילדים.
לימודי ההמשך ברפואה מוגדרים כפעילויות חינוכיות שמטרתן לשמור, לפתח או לשפר את הידע, מיומנות, ורמת ביצוע בנושאים שהרופא משתמש לצורך מתן שרות למטופליו.  לימודים אלו הינם חלק מהתפתחות מקצועית במקצועות הבריאות (התעדכנות מתמדת) ש"שרותי בריאות כללית" מחויבת לתת מתוקף החוק/תקנות/הסכמי עבודה. לפיכך, לימודים אלו משולבים בתפקוד השוטף של הארגון.
 
רופאים צריכים להיות אחראיים להכוונת הלמידה שלהם לאורך החיים, אבל רק כדי לוודא שזה אכן קורה, מערכות רפואיות בוחרות בין שתי אפשרויות: הראשונה, לימודי המשך (CME (והשנייה, מבחני תעודה מחודשים. מדינת ישראל בחרה באפשרות הראשונה וקופות החולים בארץ מכירות בזכויות הרופאים המשתתפים בקורסי CME. בהיעדר חובה לרישוי מחדש, על כל רופא נופלת האחריות האישית להיות מעודכן בתחום הרפואה. מידע רפואי  מתחדש ומשתנה במהירות כה רבה, שללא ההתעדכנות מתמשכת אנו הופכים מיושנים וכל זאת בפחות מעשור. למידה רפואית מתמשכת משמעותה לא רק התעדכנות בתחומי ההתעניינות האישית. היא חייבת להתרחב לאספקטים רחבים יותר של התפתחות מקצועית מתמשכת.
  
תכניות הלימוד השונות נבנו ע"י רכזי ביה"ס, בהתאם לצרכי הרופא הראשוני, העובד בקהילה, תוך הקפדה על רמה אקדמית גבוהה ובהתאם להנחיות המועצה המדעית של הר"י.
 
כבכל שנה, בנוסף לקורסי רפואת משפחה ורפואת ילדים, גם השנה יתקיימו מיני קורסים במגוון נושאים לבחירה. כמו כן, ניתן להשתלם בתכנית השתלמות אישית, המעוצבת בהתאם לצרכים האישיים של אנשי המקצוע אותם אנו משרתים. באתר שלנו תמצאו קישורים לטופסי הרשמה בצורת מסמכיPDF . לאחר מילוי הטפסים על פי בחירתכם, הנכם מתבקשים לשלוח בפקס את הטופס אל מזכירות ביה"ס ללימודי המשך ברפואה, לפקס שמספרו 08-6273587.
 
בשמי ובשם הנהלת ביה"ס, הרכזים והמורים של בית הספר, אני מאחל לכם שנה פוריה של התפתחות משמעותית, אפקטיבית ומקצועית.
      
 
בברכת שנת לימודים מוצלחת,
פרופ' רוני  פלג                                                                                            
מנהל ביה"ס ללימודי המשך ברפואה