​תואר שני בהנדסת מערכות מידע עם התמחות בלמידה חישובית וניתוח נתוני עתק

Master of Science in Information Systems Engineering Specializing in Machine Learning and Big Data Analytics.

התמחות בלמידה חישובית וניתוח נתוני עתק ((Machine Learning and Big Data Analytics במסגרת תואר שני בהנדסת מערכות מידע מיועדת להכשיר חוקרים ואנשים מקצוע ברמה אנליטית ומעשית גבוהה בתחומים של הנדסת נתונים ((Data Engineering, כריית מידע( Data Mining), למידת מכונה (Machine Learning), למידה עמוקה (Deep Learning), מדעי הנתונים (Data Science), חיזוי אנליטי (Predictive Analytics), ניתוח נתוני עתק (Big Data), ובינה עסקית (Business intelligence).

התמחות בלמידה חישובית וניתוח נתוני עתק עוסקת באיסופם וניתוחם של נתונים מסוגים שונים במטרה להפיק מידע, ידע או תובנות חדשות לגבי תהליכים מורכבים בעולם האמיתי. תחום זה הפך עם השנים לגורם מכריע בסביבה  התחרותית ומשמש את כל הרבדים בארגון, החל בהחלטות תפעוליות וכלה בשיפור התכנון האסטרטגי. הלימודים עונים על צורך ברור של המשק באנשי מקצוע בתחומים של Big Data, הנדסת נתונים, מדעי הנתונים, מערכות לומדות וכריית מידע.

אוניברסיטת בן גוריון בנגב ידועה כמובילה בתחום מדעי הנתונים בארך ובעולם, ומציעה לסטודנטים בתוכנית תחומי מחקר מרתקים, חלקם בשיתוף עם חברות בינלאומיות.

האוניברסיטה מציעה מלגות תחרותיות למועמדים המעוניינים ללמוד כחוקרים במשרה מלאה.


למי מתאימה התוכנית?

הלימודים מיועדים בעיקר לבוגרי תארים ראשונים בתחומי ההנדסה או מדעים מדויקים אחרים. במידת הצורך, תנאי הקבלה עשויים לכלול קורסי השלמה בסטטיסטיקה, כריית נתונים, תכנות או כל תחום רלוונטי אחר כפי שתחליט וועדת ההוראה.

תכנית לימודים​​

תכנית הלימודים נפרשת על פני שנתיים ומרוכזת ביום בודד במהלך השבוע, על מנת לאפשר לסטודנטים לעבוד או לשרת בצבא במהלך לימודי התואר. תכנית הלימודים כוללת 36 נקודות זכות אקדמיות ומורכבת מ-3 קורסי חובה (9 נק"ז), 2 קורסי גרעין (6​ נק"ז) וקורסי בחירה להשלמת נקודות זכות ל24, ועבודת מחקר (תזה) המעניקה 12 נקודות זכות. הקורסים כוללים נושאים מגוונים וכוללים: מערכות לומדות, למידה עמוקה, שיטות מתקדמות במדעי נתונים ובינה עסקית, כריית טקסט וכריית תוכן באינטרנט, כריית מידע במאגרי נתונים גדולים (Big Data), נושאים מתקדמים במערכת המלצה, ניתוח רשתות מורכבות, וויזואליזציה של מידע והנדסת נתונים.

קורסי השלמה- ללא נק"ז:

תלמיד שהתקבל להתמחות, ובפרט מי שאין לו את הרקע הדרוש בסטטיסטיקה, כריית נתונים או תכנות, עשוי להידרש לקחת קורסי השלמה אותם יצטרך להשלים עד תום הסמסטר השני ללימודיו. רשימת קורסי ההשלמה והציון הנדרש בהם, ייקבעו לתלמיד על ידי וועדת ההוראה המחלקתית ובאישור וועדת ההוראה הפקולטית.

עבודת מחקר (תזה):

התלמידים בתכנית נדרשים לבצע תזה מחקרית בתחום של למידה חישובית או מדעי הנתונים בהנחיית חבר סגל המחלקה. לתהליך כתיבת הצעת המחקר ניגשים הסטודנטים כבר עם תחילת הלימודים בתכנית. נושאי המחקר מגוונים ומרתקים, וחלקם מבוצעים בשיתוף עם חברות בתעשיית ההייטק.