​​עיונים

כתב עת מדעי רב-תחומי של מכון בן-גוריון לחקר ישראל והציונות.
כרכיו מתפרסמים בשתי סדרות: 'מאסף' היוצא לאור פעמיים בשנה, ו'סדרת נושא'. כתב העת מגיש לקוראים מחקרים ומסות על התהליכים שכוננו את החברה היהודית המודרנית ועיצבו את ההתפתחות של החברה והמדינה בישראל.
עיונים מפרסם מאמרים מתחומי דעת מגוונים: היסטוריה, פילוסופיה, סוציולוגיה, מדעי המדינה, כלכלה, ספרות, אמנות, מוסיקה, גיאוגרפיה, מגדר ועוד. לאתר כתב העת עיונים


Israel Studies

הוא כתב עת אקדמי מולטי-דיסיפלינארי העוסק בנושאים הקשורים להיסטוריה, חברה, פוליטיקה והתרבות של מדינת ישראל. כתב העת נוסד בשנת 1996 והוא יוצא לאור על ידי מכון בן-גוריון לחקר ישראל והציונות באוניברסיטת בן-גוריון ועל ידי מרכז שוסטרמן ללימודי ישראל באוניברסיטת ברנדייס בארצות הברית. הוא יוצא לאור בהוצאת אוניברסיטת אינדיאנה. עורכי כתב העת הם פרופסור אילן טרואן ונתן ארידן.

כתב העת באתר פרויקט MUSE  |  כתב העת באתר פרויקט JSTOR


ישראלים

'ישראלים' הוא כתב עת אקדמי לביכורי מחקר שיוצא לאור על-ידי מכון בן-גוריון לחקר ישראל והציונות. 

כתב העת רואה אור פעם בשנה ומשמש בימת פרסום דו-לשונית, בעברית ובאנגלית, למחקרים של חוקרים צעירים (דוקטורנטים ומי שטרם עברו חמש שנים מיום אישור עבודת הדוקטורט שלו) העוסקים בחקר ישראל והציונות. 

מאמרים הנשלחים לכתב העת עוברים הליך שיפוט המבוסס על ביקורת עמיתים.​ לאתר כתב העת ישראלים


דור לדור: קבצים לחקר ולתיעוד תולדות החינוך היהודי בישראל ובתפוצות​​

כתב עת אקדמי, שפיט היוצא לאור משנת 1982, והוא הוותיק והמרכזי בישראל העוסק בתולדות החינוך היהודי בישראל ובתפוצות מנקודות ראות של תחומי דעת שונים: היסטוריה, פילוסופיה, סוציולוגיה ועוד. מלבד מאמרים, מובאות בכל גיליון סקירות של ספרים חדשים. 

כתב העת יוצא בשתי סדרות: כרכי מאמרים (מאסף) ומונוגרפיות. גיליונות כתב העת רואים אור במתכונת מודפסת ובמתכונת דיגיטלית.  לפרטים על כתב העת