גיאולוגיה

לרכוש תואר מתקדם ולבצע מחקר פורץ-דרך בתחומי מדעי כדור הארץ

תחום העניין של המחלקה למדעי הגיאולוגיה והסביבה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב הינו התשתית הסלעית של כדור הארץ שעליה מבוססת סביבת החיים של האדם. 

המים, נפט וגז, ומחצבים וחומרי הבנייה אשר אנו צורכים נמצאים בתוכה, על הצומח והחי שגדלים עליה אנו ניזונים, המבנים והכבישים שלנו בנויים עליה, והפסולת והשפכים שלנו מוטמנים בתוכה. 

המחלקה נענית לאתגר ולהצטיין בחקר התחומים השונים של מדעי כדה”א, לטובת תושבי המדינה והאנושות כולה. המחקר נעשית בחלקה על ידי הדרכת סטודנטים, שבכך נהפכים לכוח אדם מיומן להתמודד במקצועיות עם המורכבות של המערכות הגיאולוגיות והסביבתיות.

בוגרים שסיימו בהצלחה את לימודיהם לתארים המתקדמים משתלבים בפיתוח התשתית המדעית והטכנולוגית של מדינת ישראל ובאזור הדרום בפרט. הם פועלים במחקר וייעוץ מקצועי לתעשיה, בגופי ממשל, במערכת הביטחון, בארגוני שמירת הטבע ובמערכת החינוך. המצטיינים ביותר עומדים בחזית המחקר המדעי בארץ ובעולם, ואנו גאים בהישגיהם. 

אנו רואים חשיבות עליונה בהכשרתו של הדור הבא של מדעני כדור הארץ והסביבה, ואנו משקיעים את עיקר מאמצינו בו, בהקניית הבנה מעמיקה של המערכות הטבעיות. בואו וטלו חלק במימוש חזון זה!​

הצג הכל
הסתר הכל