תצלום לוויני של עיר

בתכנית לתכנון עיר ואזור במחלקה לגאוגרפיה ופיתוח סביבתי באוניברסיטת בן-גוריון בנגב נלמדות סוגיות תיאורטיות ומעשיות של פיתוח ותכנון עירוני ואזורי, השתלבות האדם במרחב, תהליכים פוליטיים בעלי משמעות מרחבית, מבנה מערכות תכנון, בחינה של תכניות מתאר ופיתוח, תהליכי התחדשות והחייאה עירונית, תכנון עבור חברות מסורתיות וקבוצות מיעוט, חקר השינוי בשימושי קרקע, ועוד. 

בוגרי התכנית זכאים לתעודת מתכנן המוכרת על-ידי איגוד המתכננים ומאפשרת הצטרפות לשורות הארגון.

התכנית לתכנון עיר ואזור מיועדת לסטודנטים המבקשים להרחיב את הידע האקדמי ולהעמיק אותו, תוך רכישת מקצוע מבוקש. התהליכים המהירים של פיתוח, הגירה ובנייה המאפיינים את ישראל, והשינויים הכבירים שהם יוצרים, מדגישים את הדחיפות בהכשרת דור חדש של מתכננים, המצויד בכלים העדכניים ביותר לשם תכנון פיתוח בר-קיימא.

התכנית החדשה לתכנון עיר ואזור מציעה קורסי ידע ומיומנות עדכניים, בתיאום עם איגוד המתכננים בישראל. התכנית נבנתה על-פי המתווה של בתי הספר לתכנון המובילים בעולם, והיא מקנה לתלמידים את הידע ואת הכלים הנדרשים כדי להשתלב בתחום כמתכננים מקצועיים, וכדי להתמחות במחקר ובהגות בתחום התכנון העירוני והאזורי.

סגל המחלקה לגיאוגרפיה ופיתוח סביבתי ידוע בהצטיינותו המחקרית ובניסיונו המקצועי בתכנון ערים ואזורים בישראל ובעולם.
התלמידים בתכנית נהנים מתשתית מוסדית רחבה, שכוללת מגוון גדול של מעבדות מחקר ושיתוף פעולה עם המחלקות לפוליטיקה וממשל, למדיניות ציבורית, לסוציולוגיה, לכלכלה, ולעבודה סוציאלית.
 
הלימודים נמשכים שנתיים ומרוכזים בשני ימי לימוד בשבוע.

הצג הכל
הסתר הכל