​​
​​​

 מועד אחרון להרשמה | המחלקה לקוגניציה ומוח

ההרשמה לתואר שני במסלול של המחלקה למדעי הקוגניציה והמוח לשנת הלימודים תש"פ תהיה פתוחה עד לתאריך ה- 30.05.2019. לאחר מועד זה, הקבלה תהיה על בסיס מקום פנוי | לאתר המחלקה למדעי הקוגניציה והמוח​

 

לימודים ומחקר מרתקים בחזית המדע והטכנולוגיה: להבין את המערכת המורכבת והמסקרנת ביותר ביקום

מדעי המוח הוא תחום מחקר צעיר שמטרתו להבין כיצד פועל המוח האנושי, כיצד המוח לומד מניסיון, כיצד הוא זוכר והאם אפשר להשתמש בידע הזה כדי לתקן את המוח החולה, או לבנות מכשירים כמו מכונית שנוהגת בעצמה. מדעי המוח הוא תחום שנהנה בשנים האחרונות מהתפתחויות מהירות ומרגשות, ורבים מאמינים כי בעזרת ההבנה המשתפרת של המוח אנו קרובים היום יותר מאי פעם לפתרון של בעיות סבוכות העומדות בפני האנושות. 

 
בית הספר הבין-פקולטי למדעי המוח באוניברסיטת בן-גוריון בנגב שם לו למטרה להביא לקידום מדעי המוח, החל מההבנה הבסיסית של המנגנונים בהם משתמש איבר זה,  וכלה דרך מציאת  טיפולים לבעיות רפואיות במערכת העצבים, וכלה ביישומים טכנולוגיים המבוססים על הבנה של מערכת העצבים.  

 
תחום מדעי המוח היה בין הראשונים להבין את החשיבות של שיתופי פעולה בין תחומיים לצורך פתרון בעיות סבוכות. לכן הרבה מהתובנות במדעי המוח נוצרו בשיתוף פעולה בין פיסיקאים, מתמטיקאים, ביולוגים, מדעני מחשב ופסיכולוגים. באוניברסיטה תורגמה הגישה הבין-תחומית לתוכניות לימוד בין-מחלקתיות המקנות לסטודנטים רקע מגוון, ומכשירות אותם להתמודד עם ההיבטים השונים של התחום.

 

מחקר בבית הספר ל​מדעי המוח 


 
מטרת בית הספר למדעי המוח הוא להכשיר חוקרים ואנשי מקצוע במגוון מקצועות הקשורים במוח ופעילותו: באספקטים שונים של עיבוד האינפורמציה במוח, פתרונות למחלות של מערכת העצבים ויישומים שנובעים מידע על מערכת העצבים באקדמיה ובתעשייה. באוניברסיטה מגוון קורסים גדול הניתן על ידי מרצים מ – 4 הפקולטות השונות, ועשרות מעבדות המסונפות לבית הספר בהן ניתן לבצע את פרויקט המחקר.  

הצג הכל
הסתר הכל