18 דצמ' 2011
פרופ' אמריטוס (בגמלאות) דן מאירשטיין, מהמחלקה לכימיה באוניברסיטת בן-גוריון, המכהן כנשיא המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון, נבחר לאחרונה כחבר ב"אקדמיה יורופיאה".
 
ה"אקדמיה יורופיאה" נוסדה בשנת 1988 ומתפקדת כאקדמיה אירופאית לכל דבר, בנושאי מדעי החברה, ספרות ומדעים מדויקים. היא מורכבת מאנשים בודדים והחברות בה נעשית על-ידי הזמנה בלבד.
 
הזמנות חברי הסגל נעשות רק לאחר מינוי קבוצת עמיתים (או "ועידה"), הבודקת את המועמדות ומאשרת אותה (בדומה לאישור קבלת מלגה) וכן נבדקת מידת היוקרתיות של החוקר בתחומו. את הבחירות מאשרת מועצת האקדמיה. בין חברי ה"אקדמיה יורופיאה" גם חוקרים אירופאים אשר מתגוררים באזורים אחרים של העולם. כיום ישנם כ-2300 חברים באקדמיה, ביניהם 38 חתני פרס נובל, אשר חלקם נבחרו לחברות ב"אקדמיה" טרם קבלת הפרס.
 
"אני מברך את פרופ' מאירשטיין על הפיכתו לחבר ב'אקדמיה יורופיאה'. הוא הביא כבוד גדול לאוניברסיטה במשך שנים רבות תודות להישגיו המדעיים הרבים. אני שמח כי מועצת ה'אקדמיה' כיבדה אותו בבקשתה להצטרף אל שורותיה כחבר בה. אני בטוח כי נוכל לשמוע יותר על הישגיו ועל תרומתו למחקר המדעי", אמר רקטור אוניברסיטת בן-גוריון, פרופ' צבי הכהן.