25 נוב' 2020
16:00
-17:15

​החל מהשבוע הבא יקיים הפורום לדיפלומטיה תרבותית ממרכז סימון וייל לחקר אירופה בת זמננו סדרה של שלושה סמינרים בנושא דיפלומטיה חדשה בשיתוף קבוצת המחקר לדיפלומטיה דיגיטלית מאוניברסיטת אוקספורד.

סדרת המפגשים: "חושבים מחדש על משולש הדיפלומטיה התרבותית-דיגיטלית-ציבורית במהלך משבר הקורונה"

אף על פי שהדיפלומטיה הציבורית והתרבותית עברו תהליך מהיר של דיגיטליזציה, מחקרים מעטים בדקו קווי דמיון מקצועיים,​ מוסדיים ותיאורטיים בין השניים: סדרת מפגשים אלה מבקשת לטפל בפער משמעותי זה. החלוקה הרעיונית והתיאורטית בין הדיפלומטיה ציבורית לזו התרבותית - מפגשים בנושא תרבות ודיגיטליזציה לאור הדיון הפורה המתפתח בסוגי דיפלומטיות חדשות.


​המפגש הראשון: "הגשר התרבותי - מתגברים על אתגריה של הדיפלומטיה המסורתית באזורי סכסוך ובעיתות משבר". יום רביעי, 25 בנובמבר, 16:00 (כמובן בזום...)

מגפת הקורונה המתמשכת השפיעה על העולם כולו והגבירה את השימוש בפלטפורמות ובערוצים דיגיטליים. עם זאת, המגיפה העולמית משקפת פשוט את התהליכים הגדולים והארוכים יותר של גלובליזציה, דיגיטליזציה ועימותים אזוריים, שכרסמו כולם את כיכר העיר, בעוד המרחבים המקוונים מהדהדים הפצת שנאה, אפליה, חדשות מפוברקות ואלימות. בתקופה כזו, הצורך להקל על דיאלוג בין עמים וקידום סובלנות הם מרכיב מכריע בדיפלומטיה. על כן, המושב יחקור את הדרכים בהן ניתן להשתמש במשולש הדיפלומטיה התרבותית-דיגיטלית-ציבורית על ידי גורמים אזוריים, לאומיים ולא-ממשלתיים כדי לגשר על פערים בין ציבורים ועמים 

להרשמה למפגש​

למידע נוסף בקרו בעמוד הפייסבוק של הפורום 

 

מצפים לראותכם,
צוות המרכז והפורום