30 יונ' 2022
08:00

קריית האוניברסיטה ע"ש משפחת מרקוסחושפים את הרעיונות והפיתו​חים של המחר​

מאות חידושים טכנולוגיים ייחשפו ב-30 ביוני בכנס הפרויקטים של הפקולטה למדעי ההנדסה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. יותר מ-1,000 סטודנטים וסטודנטיות יציגו 550 פרויקטים אשר כבר זכו בחלקם הגדול להכרה בין־לאומית בתחרויות יוקרתיות.

מדובר בכנס המוביל והגדול בארץ בתחומו, וישתתפו בו חוקרים, בכירי התעשייה, אנשי פיתוח, יזמים ומומחים בתחומי מחקר שונים. משתתפיו יוכלו להתרשם מטכנולוגיות חדשניות ולצפות במאות מיצגים הנדסיים, פרי עבודתם המאומצת של סטודנטים וסטודנטיות מהפקולטה למדעי ההנדסה. 

הכנס חוזר למתכונתו הרגילה לאחר שנתיים שבהן התקיים במתכונת דיגיטלית בגלל מגבלות הקורונה; מטרתו לאפשר לגלות את הרעיונות והפיתוחים העדכניים ביותר, להכיר את המחקרים החדשניים המתקיימים בפקולטה ולהיפגש באופן בלתי אמצעי עם סטודנטים שנה ד' המסיימים בקרוב את לימודיהם או שסיימו אותם ממש לאחרונה.

כחלק מהדרישות לתואר מהנדס, שוקדים הסטודנטים והסטודנטיות על פרויקט הנדסי ומציגים אותו במסגרת עבודת הגמר שלהם. הכנס יחשוף את המשתתפים מהתעשייה והאקדמיה לשילוב שבין יזמות, הנדסה וחדשנות. אלה הם מרכיבים מתוך ארגז הכלים שהאוניברסיטה מציידת את בוגריה בתחום ההנדסה. בין עבודות הגמר מציתות הדמיון: שיטה לפענוח הבסיס המולקולרי של מחלה גנטית, מערכת אוטונומית לניקוי פאנלים סולאריים, אפליקציה להזנת נתונים וניתוח התנהגות בבית ספר לחינוך מיוחד, ועוד.​

תוכנית מלאה ותקצירי פרויקטים
באתר הכנס »

​דיקן הפקולטה למדעי ההנדסה, פרופ' אבי לוי, בירך במילים חמות את משתתפי כנס הפרויקטים, ותידרך אותם לקראתו: "כנס הפרויקטים מאפשר היכרות עם העבר וההווה המפוארים של הפקולטה למדעי ההנדסה. גם השנה, יציגו כל מחלקות ותוכניות הפקולטה למדעי ההנדסה, 10 במספר, את תוצאות מחקריהן במצגות והרצאות. בכך, תתאפשר למשתתפים מהתעשייה והאקדמיה להתרשם ממגוון רחב של פעילויות הפקולטה. השילוב בין הנדסה וחדשנות הוא בין הנושאים העיקריים שאותם אנחנו משתדלים להקנות לבוגרינו, ועבודות הגמר של הסטודנטים והסטודנטיות שלנו משקפות את השילוב הזה". 

​​