​ תלמידי התכנית

דבר המנהלת האקדמית

למעלה מעשור אני מנהלת אקדמית של תכנית הנגישות להשכלה גבוהה – תכנית ייחודית לאוניברסיטת בן-גוריון בנגב. עם הקמת התכנית שמנו לעצמנו מטרה לצמצם את הפער הבלתי נסבל בלימודי ההשכלה הגבוהה בכלל, ובמקצועות הטכנולוגיים בפרט, בין הפריפריה והמרכז. מטרה זו מושגת יותר ויותר.

כבת לעולים חדשים ממעמד הפועלים, הצלחתי להגיע לנקודה מוצלחת זו בחיי , בזכות ההשכלה הגבוהה שרכשתי במתמטיקה ופיסיקה. אני רוצה לפתוח את שערי ההשכלה לרבים אחרים, ולהבטיח אופק לעתיד טוב יותר. תפקידי בתכנית הנגישות היא הדרך שלי להחזיר את חובי לחברה.

התכנית האקדמית שבנינו כוללת מקצועות חובה ממדעי הטכנולוגיה והטבע, ומקצועות בחירה ממדעי הרוח והחברה, זאת במטרה להרחיב אופקים ככל האפשר.

צוות המרצים שמורכב מאנשי אקדמיה וממומחים בתחומם הוא מעולה, מסור, קשוב לתלמידים, מקצועי ומעביר את החומר הנלמד לעילא ולעילא, והתלמידים נהנים בזכותם מלמידה חווייתית שמרחיבה את הדעת.

בזכות התכנית המגוונת והמרצים המעולים לא רק שהתלמידות והתלמידים נחשפים לעולם ההשכלה הגבוהה אלא שהחשש ממנה מתפוגג, והאוניברסיטה הופכת ממגדל שן מרוחק לבית חם שבו אנשים מיומנים ומצוינים מגרים ומטפחים את החשיבה ובתוכו שוכנים בשלום תלמידים ותלמידות מכל רבדי החברה הישראלית.

להמשך פורה, בברכת הצלחה
פרופ' מירי עמית, מנהלת אקדמית

פרופ' מירי עמית 

 

מי אנחנו?

צוות נגישות מאמין בפוטנציאל של כל תלמיד לממש את שאיפותיו ולכן אנו פועלים למען חשיפה והנגשה של העולם האקדמי לכמה שיותר תלמידי תיכון. בנוסף לחשיפה, אנו מאמינים כי התכנית פותחת דלת לאקדמיה על ידיי הכרה של שיטות הלימוד האוניברסיטאיות, הכרת מרצים וקבלת נקודות זכות.

מטרתנו לשמש מוקד משיכה לעולם האקדמיה באמצעות טיפוח השאיפות להשכלה גבוהה, חשיפה לתחומי הידע השונים, יצירת זיקה אישית לאוניברסיטה וחיזוק הדימוי העצמי.

התכנית לקידום הנגישות להשכלה גבוהה בנגב הינה תכנית אזורית ייחודית הפועלת מזה קרוב לעשרים שנים. אנחנו מציעים לתלמידי תיכון חשיפה מיוחדת לעולם האקדמאי והקניית תחומי ידע מגוונים שאינם חשופים בפניהם בבתי הספר. התכנית פועלת במטרה לחזק את הפוטנציאל של המוביליות החברתית של צעירי הנגב, צמצום פערים לימודיים וגידול משמעותי במספר תלמידי הדרום הפונים, מתקבלים ומצליחים בלימודיהם באוניברסיטה, בעיקר במחלקות התחרותיות.

יעדנו המרכזיים של התכנית הם להביא לידי מימוש את יכולותיהם של צעירי הדרום, לשפר את הישגיהם הלימודיים בבחינות הבגרות, לחשוף בפניהם את האקדמיה והלימודים באוניברסיטה, לחזק את הדימוי העצמי שלהם וליצור קשרים חברתיים בין תלמידים מהמגזרים השונים החיים בנגב.  

 תלמידי התכנית בכיתה


התכנית מתקיימת באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, ואורכת 6 חודשים במהלכם מגיעים התלמידים בימי שישי בין השעות 9:00-12:30 לאוניברסיטה ולומדים שני קורסים ברמה אקדמית. דרישת התכנית היא שלפחות אחד מהם יהיה מתחום המדעים המדויקים. התלמידים בוחרים את הקורסים מתוך היצע של כ-60 קורסים שונים וביניהם מבוא ליסודות המשפט, יסודות הרובוטיקה, רפואה, מבוא לכלכלה, פיזיקה מודרנית, מבוא לכימיה, סוציולוגיה, שיווק ואסטרטגיה, פסיכולוגיה חברתית, מבוא לביוטכנולוגיה, כדור הארץ מהחלל ועוד.

אנו מאחלים לך הצלחה בתכנית ומצפים לראותך בין אלפי בוגרי התכנית העושים את דרכם באקדמיה. 

 


תלמידי התכנית