27 פבר' 2019

​​פרופ' דניאל חיימוביץ, נשיא אוניברסיטת בן-גוריון בנגב: "כמוסד מוביל להשכלה גבוהה, אנו חותרים לתגליות חדשניות שעשויות להשפיע על החברה. המאזן המגדרי מבטיח שאנו פתוחים למקסם את המצוינות שלנו"​


ד"ר הילה רימר מונתה לתפקיד יועצת נשיא אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, פרופ' דניאל חיימוביץ, להוגנות מגדרית.
רימר תחליף את פרופ' איריס שי מהפקולטה למדעי הבריאות.

הילה רימר

ד"ר הילה רימר היא חוקרת מהמחלקה לניהול בפקולטה לניהול ע"ש גילפורד גלייזר. היא בעלת תואר ראשון בהנדסה כימית ותואר שני בהנדסת תעשייה וניהול, שניהם מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב. לד"ר רימר דוקטורט במנהל עסקים עם התמחות בשיווק מאוניברסיטת אילינוי באורבנה-שמפיין. שימשה בעבר כמרצה אורחת באוניברסיטת אילינוי באורבנה-שמפיין וכחוקרת אורחת באוניברסיטת סטנפורד. מחקרה של ד"ר רימר עוסק בפסיכולוגיה של צרכנים ובמיוחד בהשפעות רגשיות ותרבותיות על תהליכי שיפוט וקבלת החלטות.

"השגת איזון מגדרי אינה רק מטרה מטעמי שוויון, אלא גם מטעמי השאיפה שלנו למצוינות. כמוסד מוביל להשכלה גבוהה, אנו חותרים לתגליות חדשניות שעשויות להשפיע על החברה. המאזן המגדרי מבטיח שאנו פתוחים למקסם את המצוינות שלנו" אמר פרופ' דניאל חיימוביץ, נשיא האוניברסיטה.

רימר מעורבת בתחום קידום נשים באקדמיה מזה שנים רבות, בין היתר בתפקידים שמילאה כנציגת הפקולטה לניהול בוועדה האוניברסיטאית לקידום נשים וכיו"ר ועדת תלמידי מחקר פקולטית.

פרופ' מיקי מלול, דיקן הפקולטה לניהול, בירך על מינויה של ד"ר רימר: "אין ראויה ממנה לתפקיד. הצטיינותה של הילה בהוראה ובמחקר יחד עם תפיסתה החברתית הינם שילוב מושלם לתפקיד זה".

"הנושא בוער", מסבירה ד"ר רימר, "כי למרות ההתקדמות שחלה בעולם בנושא מעמד הנשים, עדיין יש תת-ייצוג לנשים במקומות רבים – ובאקדמיה, במיוחד בדרגים גבוהים. המקור לבעיה הוא תרבותי וכדי לייצר שינוי תרבותי נכונה לנו עוד עבודה רבה. יש להשקיע בהסרת חסמים פנימיים וחיצוניים, מודעים ולא-מודעים. עלינו להמשיך להשקיע במשאבים ולעבוד במלוא המרץ בכל ההיבטים – כולל העצמה, חינוך, רגולציה ותהליכים ארגוניים – ובכל הרמות: ברמה חברתית-תרבותית, ארגונית ואישית. על בסיס השינויים שכבר החלו אצלנו, אוניברסיטת בן-גוריון יכולה להיות מובילה בתחום מעמד נשים במדע ולהשפיע גם מחוץ לאקדמיה".

 

אודות המשרד להוגנות מגדרית

המשרד להוגנות מגדרית הוקם בעקבות המלצות ועדת המל"ג לקידום נשים וכמהלך אסטרטגי לקידום נשים בסגל האקדמי בכלל ובמחלקות מועטות נשים בפרט – פרויקט נפל"אנערה לפוסט-דוקטורט לאישה באקדמיה). הפרויקט כולל אלמנטים חדשניים ומגוונים לקידום כלל ארצי של נשים לקראת קריירה אקדמית, החל מתמיכה בתלמידות תיכון ועד לסטודנטיות וחברות סגל לשילובן במוסדות להשכלה גבוהה.

המשרד מורכב מנציגות מגוונות מהאקדמיה, כל אחת מהן אמונה על הגברה וטיפול בייצוג הנשי בפקולטה אליה שייכת. בסיוען, נבנית מערכת אירועים שנתית המוכוונת לאתגרים השונים בפקולטה, בליווי ובתמיכת המשרד.

​