02 יונ' 2021

פרופ' אֹרנה אלמוג, חברת סגל בפקולטה למדעי הבריאות, נבחרה לתפ​קיד דיקנית הסטודנטים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. היא מחליפה את הדיקן היוצא, פרופ' משה כספי, ותיכנס לתפקידה ב-1 באוגוסט. 

​ 

אֹרנה נולדה וגדלה בירושלים, ולאחר שחרורה מהצבא פנתה לאפיקים אקדמיים. את לימודיה לתואר ראשון ולתואר שני סיימה אצלנו במחלקה לכימיה; את הדוקטורט השלימה באוניברסיטה העברית בירושלים בנושא קריסטלוגרפיה של חלבונים. פוסט דוקטורט עשתה במכון התקנים הלאומי של ארה"ב.  

בשנת 2000 הצטרפה פרופ' אלמוג למחלקה לביוכימיה ופרמקולוגיה קלינית בבן-גוריון כמלגאית אלון​, ומאז מילאה מספר תפקידים בפקולטה למדעי הבריאות. לאחרונה התמנתה לתפקיד נציבת הקבילות למניעת הטרדה מינית באוניברסיטה. 

בתפקידה החדש רואה פרופ' אלמוג הזדמנות להביא לידי ביטוי את ניסיונה ואת היכרותה רבת השנים עם האוניברסיטה, כסטודנטית וכחברת סגל.

"חשוב לי להעניק לסטודנטיות ולסטודנטים​ תנאים אופטימליים, כך שיוכלו למצות את כישוריהם ולהפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמם", אמרה פרופ' אלמוג לקראת כניסתה לתפקיד.
  
על כישוריה המגוונים של דיקנית הסטודנטים החדשה תעיד העובדה כי השלימה תואר ראשון ותואר שני במשפטים באוניברסיטת תל אביב, והיא בעלת רישיון לעריכת דין. בשנה האחרונה החלה ללמוד לתואר שני במנהל עסקים במסגרת הפקולטה לניהול ע"ש גילפורד גלייזר.

פרופ' אֹרנה אלמוג נשואה לפרופ' יניב אלמוג, מנהל היחידה לטיפול נמרץ פנימי במרכז הרפואי סורוקה, ואם לארבעה. 

פרופ' אֹרנה אלמוג