תכנית המגמה ללימודי סייבר לתואר הראשון נועדה להכשיר סטודנטים להיות אנשי מקצוע בתחום של אבטחת מידע במרחב המקוון: כולל קידוד וייצוג מידע, פרטיות, כרית מידע, לוחמת סייבר, אבטחת נתונים ואבטחת מידע, אבטחת רשתות ואבטחת מערכות ממוחשבות.

לימודי מגמה זו עונים על צורך ברור של המשק באנשי מקצוע מיומנים שהוכשרו בלימודי סייבר ובתחום של אבטחת המרחב המקוון שהפך להיות חלק מחיי היום יום, עם משמעויות מרחיקות לכת לביטחון האישי והלאומי. המגמה תעניק הזדמנות לבוגרים להשתלב בתעשייה ובמחקר בתחום. בין היתר, לימודי המגמה נועדו לענות על ביקוש רב מצד החברות העוסקות בכך במשק ומצד מערכת הביטחון לאנשי מקצוע שיידעו להתמודד עם איומים על המרחב המקוון של מדינת ישראל ושל העולם העסקי.

הקורסים במגמה נותנים כלים אלגוריתמים להתמודדות עם איומים, מקנים הבנה בתחומים רלוונטים, ועוסקים בהיבטים שונים של הגנה על המרחב המקוון (הגנה  על מערכות הפעלה, הגנה על רשתות ועוד).

הקורסים במגמה מעניקים לסטודנטים ידע רחב באספקטים שונים הקשורים לתחום. פרוייקט הגמר ההנדסי בשנה ד', יתבצע בנושא הקשור לתחום ויעניק להם ניסיון מעשי של התמודדות בתחום. חלק מהפרויקטים יבוצעו כחלק מפרויקטי מחקר בשיתוף פעולה עם גופי בטחון וחברות הקשורות לתעשייה הרלוונטית.

​ניתן לקרוא עוד בהרחבה בשנתון​.​