המחלקה להנדסת חשמל ומחשבים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב הוקמה בשנת 1971. המחלקה מציעה לימודים לתואר ראשון ותארים מתקדמים במגוון רחב של נושאים המכסים אספקטים שימושיים ותיאורטיים של הנדסת חשמל ומחשבים.

במחלקה כ- 1050 סטודנטים הלומדים לתואר B.Sc. ו-כ -200 סטודנטים לתארים MSc. ו.PH.D. השנתיים הראשונות של הלימודים לתואר ראשון מוקדשות לקורסי מבוא בהנדסת חשמל ולימודים בסיסיים במתמטיקה ופיסיקה. כל סטודנט בוחר שני תחומי התמחות בסמסטר השני של השנה השלישית. השנה הרביעית מוקדשת להתמחות בשני התחומים הנבחרים ולביצוע פרויקט גמר הנדסי במשך שני סמסטרים.

תחומי ההתמחות כוללים: מחשבים, תורת התקשורת, עיבוד אותות ותמונות, תורת מערכות בקרה, אלקטרו-אופטיקה, קרינה אלקטרומגנטית,, מערכות הספק והתקנים אלקטרוניים ומעגלים.

 

בפרויקט הגמר ההנדסי מתעסק הסטודנט בדרך כלל בתכנון הנדסי ופיתוח או מחקר בסיסי והוא מקבל ניסיון רב ערך ביישום עקרונות ותפישות שנרכשו בזמן הלימודים. מספר גדול של הפרויקטים מוצעים או נתמכים על ידי התעשיות האלקטרוניות ותעשיות ההייטק ובכך מספקים ניסיון יישומי מעולה המאפשר שילוב עתידי בתעשייה.

סטודנטים בעלי כישורים טובים במיוחד יכולים להירשם לאחת משתי התוכניות המשותפות למחלקה להנדסת חשמל ומחשבים והמחלקה למתמטיקה או פיסיקה. קבלה לתוכניות אלה כוללת ראיון אישי עם הועדות המתאימות.

 

היעד העיקרי של התוכנית ללימודי מוסמכים היא לספק למהנדסים אפשרויות להרחבת כישורי המחקר שלהם והתמחות בתחומים נתונים בהנדסת חשמל ומחשבים. הסטודנטים המסיימים את לימודי MSc מצוידים כהלכה למשרות הנדסיות ניהוליות במחקר ופיתוח בתעשייה.

מספר גדול של סטודנטים אלה כשירים ללימודי PhD. תחומי המחקר וההוראה ללימודים לתארים מתקדמים הכוללים: תקשורת, המרת אנרגיה, מערכות רפואיות, מיקרו-אלקטרוניקה, בקרה ורובוטיקה, עיבוד אותות ותמונות, הנדסת מחשבים, אלקטרומגנטיות ותורת הגלים, אלקטרו-אופטיקה, אלקטרוניקה לא ליניארית והתקנים מגנטיים, מערכות ביו-הנדסיות, רשתות נוירונים,זיהוי מטרות, מערכות אינפרא-אדום והנדסת אלקטרוניקת הספק.

 

06-10-2014_102.jpg