חתימה מחייבת
הגדרות לסמל ולחתימה של אוניברסיטת בן-גוריון בנגבסמל האוניברסיטה עוצב ע"י יצחק לנדאו בשנת 1969. הסמל מייצג גרסה מסוגננת של שלהבת ההשכלה הגבוהה הנוצרת מהאותיות א' ו-נ' ראשי התיבות של "אוניברסיטת הנגב" (שם האוניברסיטה עד שנת 1974).
המעצב ביקש להתמקד בחזונו של דוד בן-גוריון להקים אוניברסיטה המחוברת בשורשיה לפיתוח הנגב
ולכן בחר בצבע הכתום המסמל את הגוונים השונים של המדבר.

חתימת האוניברסיטה היא שילוב של סמל האוניברסיטה ושם האוניברסיטה כפי שהם מיוצגים ע"י גופן, צבע, יחסי גדלים ומיקום קבוע, המהווה בסיס לזהות גרפית אחידה השומרת על תדמית של מוסד מכובד ואמין. לאורך השנים נוצרו עיוותים בסמל ובאופן בו מופיעה חתימת האוניברסיטה, לכן יזמה המחלקה לפרסומים ודוברות את הפקת המדריך לסטנדרטים גרפיים.

מדריך זה, שעוצב על ידי שי צאודרר, מציג את העיבוד שנעשה לסמל האוניברסיטה ומגדיר את האופן בו ניתן לעשות שימוש בחתימת האוניברסיטה בעברית ובלועזית תוך שילוב שמות היחידות השונות כפי שהן אמורות להופיע בכל הפרסומים וחומרי השיווק של האוניברסיטה: ניירת, עלונים, תערוכות, מצגות, שילוט, אתרי אינטרנט וכו'.

המחלקה לפרסומים ודוברות רואה במדריך זה התחלה חשובה בדרך ליצירת מיתוג כולל.
אנו פונים לראשי יחידות האוניברסיטה: פקולטות, מחלקות ומרכזים אקדמיים, אגפים, מחלקות ומדורים מינהליים וטכניים ליישם את הסטנדרטים המוצגים במדריך זה על מנת לתרום לחיזוק התדמית החיובית של האוניברסיטה.

צוות המחלקה עומד לרשותכם על מנת לתת מענה לכל שאלה הקשורה לתהליך זה.


אסנת איתן,
מנהלת המחלקה לפרסומים ודוברות

 

 סטנדרטים גרפיים - המדריך השלם

יחידת הדפוס של האוניברסיטה פועלת בשיתוף פעולה מלא עם המחלקה לפרסומים ודוברות וערוכה לתת מענה לצורכי היחידות בכל נושאי הדפוס, לרבות הפקת כרטיסי ביקור, ניירת משרדית (מודפסת או ממוחשבת), הזמנות וכדומה, בהתאמה לסטנדרטים החדשים.