​המחלקה למדעי הגיאולוגיה והסביבה
הפקולטה למדעי הטבעהחיים שלי ל​פני אב"ג:

נולדתי ברמת השרון ולמדתי בתיכון אלון לאומנויות. את לימודי התואר ראשון למדתי באוניברסיטה העברית בירושלים, בתואר דו-חוגי גיאולוגיה משולב עם פילוסופיה. לאחר מכן עברתי ללמוד בארצות הברית: את לימודי התואר שני למדתי באוניברסיטת אוקלהומה (נורמן, אוקלהומה), שבה חקרתי תנועה של העתקים במהירויות של רעידות אדמה.

בדוקטורט שעשיתי באוניברסיטת וושינגטון בסיינט-לואיס (מיזורי), התמקדתי בניסויי מעבדה של זרימה במעטפת (mantle flow),  והשפעתם על הרקורד הסייסמי מהמעטפת. 

בפוסט-דוקטורט באוניברסיטת בראון (פרובידנס, רוד איילנד), שילבתי את ההתנסות שלי מהמאסטר והדוקטורט לחקר של מינרלים שמתנהגים גם בצורה המזכירה זרימה (אבל מאוד איטית) וגם שבירה (כמו ברעידת אדמה). "בתנאים שונים, סלעים המוכרים לנו בדרך כלל כחומר חזק ושביר יכולים גם להתעוות כמו פלסטלינה (זרימה במעטפת כדור-הארץ) וגם להשבר כמו עיפרון (רעידת אדמה). לתנאי הסביבה (טמ"פ ולחץ) השפעה מכרעת לגבי "התנהגות" הסלע. באנלוגיה להתנהגות של אנשים – אותם אנשים יכולים להתנהג בצורה מאוד שונה תחת תנאי לחץ (סביבה) שונים"

 ​


מה אני חוקר:

אני חוקר את המאפיינים המכניים והדינמיים של כדור-הארץ. כדור-הארץ הוא גוף דינמי, הכולל תנועת לוחות בחלקו החיצוני, המלווים עם רעידות אדמה בגבולות הלוחות ובזרימה של המעטפת מתחת ללוחות. 

המחקר שלי עוסק, מצד אחד, בהבנה של התהליכי הזרימה והתנועה מתחת ללוחות ומצד שני, בתהליכים בגבולות הלוחות הכוללים בין היתר רעידות אדמה ותנועה על גבי העתקים (לדוגמה התנועה לאורך טרנספורם ים-המלח). זרימה או שבירה בפנים כדור-הארץ הם בעצם התגובה של הסלע לכוחות הפועלים עליהם. בניסויי מעבדה אני מפעיל לחץ על סלעים בתנאים שונים, כדי להבין את התנהגות הסלעים, מה שמאפשר לנו להבין תצפיות הקשורות לטקטוניקת הלוחות כמו זרימת המעטפת והתנאים שבהם לחץ משתחרר בצורת רעידת אדמה. 

למה ​​דווקא אב"ג?

מצאתי באוניברסיטת בן-גוריון מחלקה שהיא דינמית, השואפת להתפתח, עם סגל משולב ותיק וצעיר, ואני מאוד שמח להצטרף כחבר סגל.  

תובנה שלי מתחום המחקר שלי: 

בתנאים שונים, סלעים המוכרים לנו בדרך כלל כחומר חזק ושביר יכולים גם להתעוות כמו פלסטלינה (זרימה במעטפת כדור-הארץ) וגם להשבר כמו עיפרון (רעידת אדמה). לתנאי הסביבה (טמ"פ ולחץ) השפעה מכרעת לגבי "התנהגות" הסלע. באנלוגיה להתנהגות של אנשים – אותם אנשים יכולים להתנהג בצורה מאוד שונה תחת תנאי לחץ (סביבה) שונים.

משהו שלא כתוב ב-CV שלי: 

הייתי חלק מקבוצת הכדורסל של האוניברסיטה העברית, גבעת-רם, שזכתה באליפות ליגה ב'. 


מקור השראה:

כשאני חושב על השראה אני חושב על פילוסופיה ואמנות, שתמיד היו מקור השראה בשבילי. אבל האמת היא שאת רוב ההשראה אני מקבל מחברים ומאנשים קרובים.

כשאהיה גדול: 

אהיה ב-NBA. כשאהיה גדול פיזית, כן?

אם לא הייתי חוקר, הייתי עוסק ב:  

פותח מסעדה בקיצור נמרץ: 

מכבי או הפועל? הפועל באר-שבע (כדורסל) 
אייפון או אנדרואיד? אנדרואיד
חורף או קיץ? קיץ
קפה או תה? שניהם, תלוי במצב רוח 
לילה או בוקר? ראה קפה או תה... תלוי מה שתיתי באותו היום
משחקי הכס או שובר שורות​? שומר אמונים לסופרנוס


 ​הכירו חוקרים נוספים שהצטרפו אלינו בשנת תשע"ט »