​​​​​מחקר | הוראה | תוכניות ייחודיות למצטיינים ​​


 

​מחקר

​אוניברסיטת בן-גוריון בנגב היא אוניברסיטת מחקר עם מוניטין בינלאומי, ששמה הולך לפניה בתחומים רבים, וביניהם: אנרגיה חלופית, טכנולוגיות מים וסביבה, ננוטכנולוגיה, ביוטכנולוגיה, חקלאות מדברית, וגם בתחומים כגון ספרות עברית, מחשבת ישראל, מדעי המחשב, ורפואה קהילתית ורב-תרבותית.
 
 
אוניברסיטת בן-גוריון בנגב מהווה מרכז חשוב להוראה ולמחקר ולה תפקיד מרכזי בפיתוח התעשייה, החקלאות והחינוך בנגב בפרט, ומדינת ישראל ​בכלל. ההישגים המרשימים של חוקרי האוניברסיטה במחקר ובפיתוח וההישגים המיוחדים של הסטודנטים ובוגרי האוניברסיטה, הן בלימודים והן בשוק ​העבודה, הם תוצאה גם של תשתיות המחקר וההוראה המתקדמות, לצד הדרך המיוחדת בה לומדים, חיים ופועלים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. יחד, בקבוצות מחקר רב-תחומיות של צוותים יצירתיים, עם מחויבות עמוקה למדע, לחברה, לחדשנות  ועם נחישות אמיתית לשינוי פני המציאות בעולם, הם מגיעים להישגים משמעותיים, הפורצים את גבולות המדע, הידע והמחשבה השגרתית. 
 
עבודת הצוות, המחויבות ההדדית והפתיחות האופייניות לאוניברסיטת בן-גוריון בנגב, מאחדות תלמידי מחקר מעולים עם טובי החוקרים. שיתוף הפעולה היצירתי, בו כל חבר צוות מאתגר את עמיתיו, והעבודה הדינאמית באווירת שווה בין שווים המייחדת את האוניברסיטה, מהווים מקור להשראה ומעודדים מחויבות למצוינות. 
 
ExcellencePic1_2017.jpg 
​​    


הוראה 

באוניברסיטת בן-גוריון בנגב פועלת היחידה לקידום איכות ההוראה והלמידה​ לטובת קידום איכות ההוראה והלמידה האקדמית, הן בתכנים המקצועיים הנרכשים והן בטכנולוגיות הלמידה, תוך שיתוף פעולה של כלל הגורמים הרלוונטים באוניברסיטה. 
           
בין יוזמות היחידה ניתן למנות את הרחבת העזרה וההכוונה הניתנים לסטודנטים טרם לימודיהם ובמהלך התואר, שיפור נוהל הבחינות לרווחת הסטודנטים ושיפור השירות הניתן לסטודנטים. כמו כן, פועלת היחידה להפקת והפצת קורסים מקוונים שירחיבו את הנגישות להשכלה גבוהה ואת נוחות הלמידה בקרב הסטודנטים של בן-גוריון, אך גם בקרב הקהל הרחב. פעולות אלו ואחרות נועדו להבטיח כי לצד המצוינות המחקרית, רמת ההוראה ושיטות הלמידה יהיו אף הם בסטדנרטים הגבוהים ביותר. 

הצטיינות בהוראה
מדי שנה מחלקת האוניברסיטה פרסים למרצים שהסטודנטים דירגו כמצטיינים בהוראה. ​בתמונה: פרופ' יפעת מילר; ד"ר ענת מילוא ופרופ' מאיה בר סדן עם פרופ' דן בלומברג - פרס סגן הנשיאה ודיקן למו"פ לשנת תשע"ח

 

​​תוכניות ייחודיות למצטיינים​

להוביל זה לשאוף למצוינות. הרצון לגלות, לחקור ולהתקדם מנחה את החוקרים ואת הסטודנטים שלנו בדרך הייחודית של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, דרך בה המצוינות היא במרכז. אווירת הקמפוס הייחודית, מעבדות המחקר המתקדמות, החוקרים והמרצים בעלי השם בתחומם הופכים את האוניברסיטה למרכז משגשג של איכות ומצוינות, הנמצא בתהליך צמיחה והתפתחות מתמיד.​

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב מציעה תוכניות ייחודיות עם תנאים מעולים לסטודנטים ולמועמדים מצטיינים לכל התארים. התוכניות משלבות, בחלק מהמקרים, מלגות שכר לימוד גבוהות, ולמועמדים המצטיינים לתואר ראשון - גם פרס כניסה נדיב. האוניברסיטה רואה בסטודנטים שלה את דור העתיד של החוקרים, ויותר מכך את המנהיגות המדעית, האקדמית והחברתית של מדינת ישראל. האוניברסיטה מקדמת בברכה סטודנטים בעלי הישגים יוצאי דופן ומציעה להם מסלולים ותוכניות ייחודיות בהן יוכלו לממש את כישוריהם, להעמיק את ידיעותיהם ולהבטיח את קידומם המקצועי. 

למידע מלא על התוכניות המוצעות לסטודנטים מצטיינים באתר המועמדים » ​

 

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב נמנית עם מוסדות המחקר והלימוד הטובים בעולם
(הנתונים נכונים לשנת 2018):

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב נמנית עם מוסדות המחקר  והלימוד הטובים בעולם