נווט למעלה
כניסה
|
Ben-Gurion University of the Negev

מנהל ומדיניות ציבורית ל- M.A - אוניברסיטת בן-גוריון

המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית נערכת לקראת האתגרים הבאים של מדינת ישראל - המדינה נדרשת בימים אלה לעמוד באתגרים גדולים הנובעים מהתרחשויות מרחיקות לכת בכלכלה העולמית, ומהתרחבותם של פערים חברתיים וכלכליים חמורים. המציאות הזו מחייבת מנהיגות ציבורית איכותית, שתשלוט היטב בכלים הניהוליים הציבוריים, אבל בעיקר שתבין את תפקידה החיוני בעיצוב המסגרות העסקיות והחברתיות במדינה.

תכנית הלימודים במחלקה מיועדת להכשיר מנהיגות איכותית לתפקידי ניהול ומטה בכירים במגזר הציבורי. כמו כן, התכנית תסייע למנהלים במגזר העסקי בזיקה למגזר הציבורי (מדיניות כלכלית, מיסוי, הפרטה, קבלת החלטות, ניהול עסקי).
 
מגמות הלימוד:
מגמת כלכלה וחברה
מגמת שלטון מקומי
מגמת ניהול עסקי
 
מגמת כלכלה וחברה - לאור המגמה המסתמנת בשנים האחרונות של החרפת בעיות חברתיות חמורות ושל גידול בפערים כלכליים גם בעתות של שפע, מטרת המגמה הינה להעמיק את הדיון בקשר שבין כלכלה וחברה ולהעניק לסטודנט כלים להבנת תהליכים כלכליים-חברתיים, והשפעת מכשירי מדיניות שונים על תהליכים אלו.

 

מגמת שלטון מקומי - הקשיים והפערים העצומים בין יישובים שונים הם מהחוליים החמורים ביותר המטרידים את החברה הישראלית בשנים האחרונות. מטרת הלימודים במגמה זו להקנות לסטודנטים ידע שיטתי, תיאורטי ויישומי אודות המבנים, המוסדות והתהליכים המרכיבים את השלטון המקומי

 
מגמת ניהול עסקי - המשבר הכלכלי העולמי והשלכותיו על הכלכלה והחברה בישראל מדגישים ביתר שאת את הקשר ההדוק בין התנהלותו של המנהל הציבורי ובין האירועים העסקיים בעולם. מטרת המגמה הינה לחדד אצל הסטודנטים את הזיקה בין הסקטור העסקי על נגזרותיו והיבטיו השונים, לבין הסקטור הציבורי,בעיקר בתפקידו כרגולטור המסדיר את החיים הכלכליים והעסקיים.
 
ניתן לרכז את הלימודים ליום אחד בשבוע!
 
נתיבי הלימוד בתכנית:
נתיב מחקרי (עם תיזה)
 נתיב כללי (ללא תיזה)
 
הערוץ המחקרי מאפשר כתיבת עבודת גמר לתואר שני או לימודי דוקטורט. תחומי המחקר משקפים את רב הגוניות של סגל המחלקה ואופייה הבינתחומי של המחלקה. מרבית תחומי ונושאי המחקר משלבים בין תובנות תיאורטיות ובחינה אמפירית של סוגיות מרכזיות כמו גם ניסיון לייצר המלצות בנוגע לשיפורים אפשריים של המגזר הציבורי ותהליכי קביעת, יישום והערכת מדיניות ציבורית.
הערך המוסף של הערוץ המחקרי מתבטא הן בהעמקת הידע והמומחיות בנושאים ספציפיים והן ברכישת כלים לחקר שיטתי של המציאות האנושית. כלים אלו הינם בעלי ערך רב בתחום האקדמי אך לא פחות מכך בתחום הניהולי המודרני שדורש כלים מורכבים.

 

 

 

מסלולי הלימוד האפשריים במסגרת הפקולטה לניהול:
דוקטורט
מסלול משולב
 מסלול ישיר לדוקטור
 
לפרטים נוספים ניתן לפנות לטלפון: 08-6472251, 08-6477914, או בדוא"ל: mpasec@som.bgu.ac.il או mpast1@som.bgu.ac.il
 
 
 
 

לקבלת ערכת מידע נא למלא פרטיך:

שם פרטישם משפחהדוא"לטלפון
מתעניין בלימודים לתוארמתעניין בתחום
הנני מסכים/ה לקבל דבר פירסומת מאוניברסיטת בן גוריון שבנגב