דלג לתוכן העמוד
אתר
המועמדים
הירשמו ללימודים להרשמה

רפואת חירום | אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

​להיות האדם הנכון במקום הנכון ולהציל חיים

בוגרי המחלקה לרפואת חרום (פראמדיקים) ניצבים בחזית הראשונה של ההתמודדות עם פגיעות קשות ומורכבות ועוסקים בהצלת חיים מדי יום ביומו. תוכנית הלימודים כוללת לימודים עיוניים במדעי הטבע, החברה ומדעי היסוד הרפואיים בשילוב עם לימודים מעשיים ביחידות שונות של בתי החולים ובניידות טיפול נמרץ של מד"א. הלימודים המעשיים מתקיימים באזור הנגב וגם בירושלים, תל אביב וחיפה.

המחלקה לרפואת חירום באוניברסיטת בן-גוריון בנגב מתבססת על מוקד מצוינות של הפקולטה למדעי הבריאות בתחום הרפואה הדחופה, אשר זוכה להערכה והוקרה בארץ ומחוצה לה, ומהווה מודל לחיקוי בפקולטות אחרות למדעי הבריאות בארץ ובחו"ל. מרכז מצוינות זה מאפשר לסטודנטים ללמוד ולתרגל במרכז הסימולציה של הפקולטה אשר מכיל מערכות הדמייה מהמתקדמות בעולם. המערכות מדמות תרחישי אמת ומאפשרות לסטודנטים להתאמן על כל מצבי החירום הרפואיים, ומצויד באמצעי וידאו דיגיטלי המשמשים למשוב לאחר סיום הביצוע.

בוגרי המחלקה לרפואת חירום משולבים במערכת רפואת החירום של ישראל וזוכים להצלחה והערכה רבה. הקידום המקצועי של הבוגרים אינו מוגבל רק למד"א וכיום לומדים חלק מבוגרי העבר לקראת התואר השני ברפואת חירום – תואר המתמקד בניהול המוכנות והמענה למצבי חירום ואסון. בוגרים אחרים פנו לתארים מתקדמים בלימודי מעבדה ובמקצועות נוספים.

משך הלימודים לקראת תואר בוגר ברפואת חירום (B.EMS.) הוא שלוש שנים.

​תכנית השלמה לתואר פרמדיקים מוסמכים: המחלקה לרפואת חירום מקיימת תכנית השלמה "בוגר ברפואת חירום" המיועדת לפרמדיקים ותיקים. בתכנית זו היקף הלימודים מצומצם. פרטים על התכנית ניתן לקבל במזכירות המחלקה בטל' 08-6477714, 08-6428430


בוגרינו מספרים: 
קטי ואייל עוז, בוגרי המחלקה לרפואת חירום שהכירו במהלך הלימודים לתואר הראשון, פרמדיקים במד"א >>

"בלימודים במחלקה לרפואת חירום רכשנו כלים וידע נרחב ביותר שהקנו לנו יתרון בשוק העבודה כפראמדיקים. צוות ההוראה מקצועי ובעל מוטיבציה גבוהה להביא את הסטודנטים להישגים הטובים ביותר בתור פראמדיקים לעתיד וכן להכין אותם ללימודי המשך באקדמיה ובמחקר. חלק גדול מההוראה מתקיים בחדרי תרגול חדשניים ובניידות טיפול נמרץ של מד"א – נסיון מעשי שתורם משמעותית לחוויית הלימוד. חשוב לא פחות זה האווירה וחיי החברה הפוריים במהלך התואר - הלימודים במחלקה קטנה עם תחושה ביתית וחמה לצד והבילויים אחרי שעות הלימודים בעיר באר-שבע. מי יודע אולי גם אתם תמצאו פה את אהבת חייכם..."​הצג הכל
הסתר הכל