היום הפתוח לקראת שנת הלימודים תש"פ יתקיים ביום חמישי, 14.2.2019
היום הפתוח הוא אירוע המרכז את כל תחומי ותכניות הלימוד באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. האירוע נועד עבור המועמדים, כדי שיוכלו להתרשם ממגוון המסלולים ולקבל החלטה על בסיס חוויה אישית.
למה חשוב להגיע ליום הפתוח?
מתלבטים מה ללמוד, איפה ומתי? ביום הפתוח תקבלו הכוונה לחיים האקדמאיים.
בחרתם כיוון ללימודים? ביום הפתוח תקבלו מידע על תחומי הלימוד שמעניינים אתכם ממרצים ונציגי המסלולים השונים. במהלך היום הפתוח תוכלו לפגוש סטודנטים שכבר לומדים את התחום שמעניין אתכם וישמחו לחלוק מניסיונם ולספק לכם נקודת מבט נוספת.
תוכנית היום הפתוח (ייתכנו שינויים)
בניין 41 בין השעות 09:00 - 17:00
במתחם זה תוכלו להתייעץ ולברר לאילו מחלקות תוכלו להתקבל כבר עכשיו, לברר את דרישות הקבלה לכל תוכניות הלימודים, לבחון אפשרות קבלה ללא פסיכומטרי, לבדוק את זכאותכם לפרסי כניסה, להירשם ללימודים, לבחון שילובים ותוכניות מצטיינים ועוד.
מכינה קדם אקדמית – המרכז ללימודים קדם אקדמיים – תוכלו להתייעץ גם עם נציגי המרכז ולברר על תוכנית נתיב לאקדמיה – חלופה למבחן הפסיכומטרי, על מכינות ייעודיות ועוד.
שימו לב:
בין השעות 9:00 – 15:00 | יתקבלו מתעניינים בהתאם לפגישות יעוץ אישי שנקבעו מראש באמצעות היומן.
החל מהשעה 15:00 יתקבל כל מי שלא הצליח לתאם פגישה.
בניין 35 , קומת הקרקע בין השעות 9:00-16:00
המתחם שבו תוכלו להירשם לאוניברסיטה וליהנות מהנחה בדמי הרישום. במתחם תינתן תמיכה טכנית לנרשמים.
מפגשים פתוחים עם חוקרות וסטודנטיות מהפקולטות למדעי ההנדסה ומדעי הטבע.
פרס כניסה למועמדות שיירשמו עד 28.2.2019 למחלקות ההנדסה ומדעי הטבע בהן ייצוג נשי מועט! כל הקודמת זוכה!
המחלקות שהקבלה אליהן מזכה בקבלת הפרס:
בפקולטה למדעי הטבע: פיסיקה ומתמטיקה.
בפקולטה למדעי ההנדסה: הנדסת תוכנה, הנדסת חשמל, הנדסת מחשבים, הנדסת מכונות, הנדסת חומרים, הנדסת מערכות תקשורת והנדסת בניין.
בכפוף לקריטריונים המפורסמים באתר האוניברסיטה.
מפגש נשים למדעים מדויקים:
בין השעות 14:00 – 13:00
אולם דקל, בית הסטודנט (בניין 70), קומה 2
מפגש נשים למדעי ההנדסה:
בין השעות 15:00 – 14:00
באולם הסנאט ע"ש ו' א' מינקוף, בניין הסנאט (71)
בין השעות 10:00-15:00
שיחות עם סטודנטים וחברי סגל בחמישה מתחמים לקבלת הסבר וייעוץ מכל המחלקות.
מחלקות הפקולטה למדעי הבריאות
בניין הסנאט 71 , מבואת קומה מינוס 1
מחלקות הפקולטה למדעי הטבע ומדעים מדויקים
בניין 30, לובי
מחלקות הפקולטה למדעי ההנדסה
בניין 35 , מבואת קומה 1-
מחלקות הפקולטה למדעי הרוח והחברה
בית הסטודנט, בניין 70
בית הספר הבין-פקולטי למדעי המוח
בית הסטודנט, בניין 70
מחלקות הפקולטה לניהול ע"ש גילפורד גלייזר
בית הסטודנט, בניין 70
קמפוס אילת
בניין 41 , לובי
בואו לשמוע הרצאת מפתח : איך בוחרים תחום לימודים?
פרופ' אריאל פלדשטיין
בחרו את המועד המתאים לכם:
10:00 | אולם 6, בניין קרייטמן (26)
12:00 | אולם 6, בניין קרייטמן (26)
14:00 | אולם 4, בניין קרייטמן (26)
מרצה: רינה עמר ליבורקין, המרכז ללימודים קדם אקדמיים
אולם 1, בניין 41
10:00 – 11:00
לימודים במכינה ובתוכנית "נתיב לאקדמיה"
12:00 – 13:00
בתוכנית "נתיב לאקדמיה"
15:00 – 14:00
לימודים במכינה ובתוכנית "נתיב לאקדמיה"
אמנויות | 12:00-11:00 | 74 | 1 | 108 |
ארכיאולוגיה | 13:00-12:30 | 72 | מדשאה | מאהל |
גיאוגרפיה ופיתוח סביבתי | 12:00-11:00 | 72
| מינוס 2 | 250 |
גיאוגרפיה ופיתוח סביבתי | 15:00-14:00 | 72 | מינוס 2 | 250 |
היסטוריה כללית | 12:00-11:00 | 74 | 3 | 316 |
היסטוריה של עם ישראל | 12:00-11:00 | 72 | 6 | 629 |
חינוך | 11:30-10:30 | 18 | מינוס 1 | אולם תדמור |
כלכלה | 14:00-13:00 | 26 | 2 | אולם 5 |
לימודי פוליטיקה וחברה אירופית ע"ש קונרד אדנאואר | 12:00-11:00 | 72 | 6 | 666 |
לימודי אפריקה | 13:00-12:00 | 74 | 3 | 301 |
לימודי המזרח התיכון | 12:00-11:00 | 74 | 1 | 109 |
לימודי מדינת ישראל | 14:00-13:00 | 74 | 2 | 224 |
לימודים רב תחומיים | 13:00-12:00 | 74 | 1 | 109 |
תרבות ערבית יהודית | 13:00-12:00 | 74
| 4 | 430 |
לשון עברית | 14:00-13:00 | 74 | 4 | 432 |
מדעי ההתנהגות | 13:30-12:30 | 70 | | אולם ברקן |
מחשבת ישראל | 12:00-11:00 | 72 | 5 | 563 |
מחשבת ישראל | 14:00-13:30 | 72 | 5 | 563 |
מקרא ומזרח קדום | 12:30-12:00 | 70 | 2 | חדר אשל |
ניהול ויישוב סכסוכים | 15:30-14:30 | 70 | | אולם ברקן |
סוציולוגיה ואנתרופולוגיה | 12:30-11:30 | 70 | | אולם ברקן |
ספרויות זרות ובלשנות | 14:00-13:00 | 26 | | אולם אורן |
ספרות עברית | 14:30-13:30 | 74 | 4 | 416 |
עבודה סוציאלית | 10:00-9:00 | 18 | מינוס 1 | אולם תדמור |
עבודה סוציאלית | 14:30-13:30 | 18 | מינוס 1 | אולם תדמור |
פוליטיקה וממשל | 13:30-14:30 | 70 | | אולם ברקן |
פילוסופיה | 13:00-12:00 | 74 | 3 | 349 |
פסיכולוגיה | 11:00-10:00 | 98 | מינוס 1 | אולם 001 |
תעודת הוראה | 15:00-10:00 | 72 | 3 | 326 |
תקשורת | 13:00-12:00 | 18 | מינוס 1 | אולם תדמור
|
גיאולוגיה והסביבה | 14:00-12:30
| 58
| כניסה | 018 |
כימיה | 12:30-11:30 | 26 | | אולם אורן |
מדעי החיים - כל התוכניות כולל: פסיכוביולוגיה; ביולוגיה וביוטכנולוגיה ימית; | 12:00-10:00 | 35
| מינוס 1 | אולם 03 |
מדעי המחשב | 12:30-11:30 | 73 | | אולם זוננפלד |
מתמטיקה* | 11:30-10:15 | 58 | מינוס 1 | 101 |
פיסיקה* ^ | 13:00-12:00 | 54 | 2 | 207 |
* פרס כניסה למועמדות שיירשמו עד 28.2.2019
מפגש נשים למדעי הטבע יתקיים בין השעות 14:00 – 13:00 , בחדר דקל, בית הסטודנט (70)
^ סיור במחלקה לפיסיקה – סיור במעבדות ייצא בשעה 13:15 , בניין 54, קומה 1, חדר 111
הנדסה ביורפואית^ | 13:00-12:00 | 35
| מינוס 1 | 01 |
הנדסת בניין* | 12:30-11:30 | 26 | 2 | אולם 5 |
הנדסת חומרים* | 11:00-10:00 | 35 | מינוס 1 | אולם 02 |
הנדסת חשמל ומחשבים*^ הנדסת מערכות תקשורת*^ הנדסת מחשבים* | 12:30-10:30
| 92
| | אולם 2
|
הנדסת חשמל ומחשבים*^ הנדסת מערכות תקשורת*^ הנדסת מחשבים* | 14:15-13:00
| 73
| | אולם זוננפלד
|
הנדסת מכונות*
| 11:00-10:00
| 26
| 2
| אולם 5
|
הנדסת מכונות*^
| 15:00-14:00
| 26
| 2
| אולם 6
|
הנדסה כימית | 14:00-13:00 | 35 | מינוס 1 | אולם 02 |
הנדסת ביוטכנולוגיה^ | 12:30-11:30 | 35 | מינוס 1 | אולם 02 |
הנדסת מערכות תוכנה ומידע - הנדסת מערכות מידע
| 13:45-13:00
| 98
| מינוס 1
| אולם 001
|
הנדסת מערכות תוכנה ומידע - הנדסת נתונים
| 14:30-13:45
| 98
| מינוס 1
| אולם 001
|
הנדסת תוכנה* | 11:00-10:00 | 35 | מינוס 1 | אולם 01 |
הנדסת תעשיה וניהול | 15:30-14:30 | 73 | | אולם זוננפלד |
* פרס כניסה למועמדות שיירשמו עד 28.2.2019
מפגש נשים למדעי ההנדסה יתקיים בין השעות 15:00 – 14:00 , באולם הסנאט ע"ש מינקוף, בניין 71
^ סיורים במעבדות:
הנדסת חומרים - ייצא בשעה 11:10 בניין 59 בכניסה ליד בניין 56. משך הסיור שעה.
הנדסת מכונות - יתקיים בין השעות 11:30-14:00, בניין 55.
הנדסת חשמל ומחשבים -
סיור ראשון 12:00-13:00, ייצא מבניין 92, אולם 2.
סיור שני 14:10-15:00, ייצא מבניין 73, אולם זוננפלד.
הנדסת מערכות תקשורת - סיור במעבדות ייצא בשעה 14:30 , בניין 37, קומה 4.
הנדסה ביורפואית- סיור במעבדות ייצא בשעה 13:00, בניין 63, מעבדות 202-204.
הנדסת ביוטכנולוגיה - סיור במעבדות ההוראה, בבניין 29. הסיור ייצא במרוכז בתום המפגש שיתקיים עד 12:30 בבניין 35. משך הסיור כחצי שעה.
בית הספר לרפואה ע"ש גולדמן | 11:00- 9:00
| 73 | | אולם זוננפלד |
בית הספר לרוקחות | 11:00-10:00 | 71 | מינוס 1 | אולם הסנאט |
בית הספר ללימודי המעבדה הרפואית | 11:00-10:00 | 70 | | אולם ברקן |
רפואת חרום | 13:00-12:00 | 90 | 3 | 321 |
סיעוד –משלימים | 11:00-10:00 | 90 | 3 | 321 |
סיעוד | 15:00-14:00 | 35 | מינוס 1 | אולם 03 |
פיזיותרפיה | 12:30-11:30 | 71 | מינוס 1 | אולם הסנאט |
ניהול מערכות בריאות | 11:00-10:00 | 71 | מינוס 1 | 136-
|
מסלול ניהול מערכות מידע
| 11:00-10:00 | 14 | מינוס 1 | 103- |
ניהול | 13:00-12:00 | 92 | | אולם 1 |
ניהול | 15:00-14:00 | 92 | | אולם 1 |
ניהול מלונאות ותיירות | 14:00-13:00 | 15 | 3
| 300
|
תוכנית עתידים : צוערים לשלטון המקומי | 13:00-12:00 | 90 | 2 | 229 |
תוכנית עתידים : צוערים לשלטון המקומי
| 15:00-14:00 | 90 | 2 | 229
|
מדעי המוח והקוגניציה
| 12:30-11:30 | 98 | מינוס 1
| אולם 001 |
מדעי המוח והקוגניציה | 15:00-14:00 | 92 | כניסה | אולם 2 |
המפגשים יתקיימו בחדר רותם, בניין 70, קומה 2 בשעות:
11:00-12:00
13:00-14:00
14:30-15:30
בואו לחוות את חיי הקמפוס והמעורבות החברתית הייחודיים
לאוניברסיטת בן-גוריון בנגב:
המחלקה למעורבות חברתית
אגודת הסטודנטים
דיקנאט הסטודנטים - מלגות, מעונות ותמיכה
מרכז סטארט אפ לצעירים של עיריית באר שבע
מרכז הספורט
קרן אייסף
הלל בן-גוריון
עמותת איילים
פר"ח
הסיורים ייצאו מהכניסה לבית הסטודנט:
בשעה 12:00 - סיור בקמפוס, מעונות ג' ומרכז הספורט
בשעה 13:00 - סיור בקמפוס ובמעונות ד'
בשעה 15:00 - סיור בקמפוס, מעונות ג' ומרכז הספורט
קבוצת הפורמולה של אוניברסיטת בן-גוריון החלה לפעול עוד בשנת 2006 כאשר חבורה חדורת מוטיבציה של סטודנטים קראו תיגר על כל מה שקרוב לבלתי אפשרי ובפרק זמן של כשנה, חקרו, פיתחו וייצרו רכב מירוץ בתקן פורמולה סטודנט (Formula Student). באותה שנה, הקבוצה לא צלחה להשתתף בתחרות באירופה. לאחר שנה זו נזנח הפרויקט,
מטרות ועקרונות הקבוצה הן חדשנות, מצויינות ותחרותיות לצד אווירה לימודית ושיתופית עם שאר הקבוצות בעולם. בשנה האחרונה פיתחה וייצרה הקבוצה את שלדת המונוקוק מסיבי פחמן הראשונה בישראל לרכב מירוץ - הישג מרשים בהחלט!
מעוניינים בעבודה ציבורית משמעותית? מעוניינים לרכוש השכלה אקדמית מצוינת? רוצים להשפיע על פני החברה?
עתידים קוראת לצעירים מצטיינים ומוכשרים להצטרף לתוכנית הכשרה ייחודית לעבודה במגזר המוניציפאלי בישראל.
התוכנית מציעה למשתתפיה הכשרה בת שלוש שנים המשלבת לימודי תואר ראשון באוניברסיטת בן-גוריון בנגב יחד עם הכשרה ייחודית במדיניות ומנהל ציבורי. התוכנית כוללת סדנאות העשרה, מפגשים עם דמויות מפתח בשלטון המקומי והציבורי בישראל והתנסות מעשית ברשויות מקומיות ובמשרדי הממשלה.
המפגשים יתקיימו בבניין 90, קומה 2, חדר 229
בשעות 12:00 – 13:00 ו- 14:00 – 15:00
נגישות ביום בפתוח:
אנשים עם מוגבלויות הזקוקים להנגשות אישיות מתבקשים לפנות מבעוד מועד (עד לתאריך 1/2/2019) לאנה סולטן, מנהלת מרכז התמיכה לסטודנטים עם מוגבלויות בטלפון: 08-6428810 או במייל: keslassy@bgu.ac.il
*הכניסה לפעילויות ולמפגשי היום הפתוח מותרת מגיל 18 ומעלה וליחידים בלבד. לא תותר כניסת קבוצות מאורגנות, כולל קבוצות מבתי ספר, ללא תיאום מראש ואיש קשר מקבל בקמפוס.
הכינו את עצמכם מראש ותוכלו לנצל טוב יותר את הזמן ביום הפתוח!
בדקו את סיכויי הקבלה האישיים שלכם ואת האפשרויות העומדות בפניכם לקבלה באוניברסיטה מראש - תאמו עכשיו פגישת ייעוץ טלפונית עם יועצי הרישום והקבלה שלנו ותוכלו לברר את כל אפשרויות הלימוד שלכם באוניברסיטה ומה עליכם לעשות כדי להגשים את השאיפה ללמוד את התחום שהכי רציתם.
לתיאום פגישת ייעוץ טלפונית עם צוות יועצי הרישום והקבלה »