ארבע סדנאות מרוכזות במתודולוגיות/כלי מחקר. הסדנאות מיועדות לסטודנטים בתארים מתקדמים ולחוקרים אשר יש להם ידע בסיסי במחקר איכותני. מטרת הסדנאות היא להקנות כלים מתודולוגיים מעשיים לחוקרים בתחומים שונים אשר לרוב אינם נלמדים בצורה סדורה ושיטתית. כל סדנא תכלול שני מפגשים מרוכזים ותאפשר למשתתפיה להתנסות ביישום הגישות הנלמדות על חומרי המחקר שלהם.


» ראיונות איכותניים, מנחת הסדנא: נור שמעי

מטרת הסדנה היא ללמד כיצד לערוך ראיון עומק חצי-מובנה. הסדנא תתרכז בבניית מדריך ראיון, בהקשבה אקטיבית ובדרכים לשאילת שאלות. היום הראשון של הסדנא יכלול הסברים תיאורטיים ותרגול . היום השני של הסדנא יכלול ניתוח מעמיק והתבוננות על תמלול ראיונות שמשתתפי הסדנא יערכו. הסדנא מיועדת לסטודנטים/חוקרים ללא ניסיון רב עם עריכת ראיונות איכותניים.

 

» תוכנת אטלס למתחילים, מנחת הסדנא: ד"ר אולז'ן גולדשטיין

תוכנת אטלס נועדה לניתוח תוכן של מסמכי טקסט ומולטימדיה. אטלס מאפשרת ארגון נוח של מסמכים, ניהול תהליך קידוד התכנים ברמות שונות, קידוד אוטומטי, הוצאת תוצאות הניתוח על-פי שאילתות, מיפוי ויזואלי של תוצאות הניתוח ועוד. בסדנא יכירו המשתתפים את האפשרויות המגוונת של התוכנה ויתנסו בניתוח תכנים טקסטואלים וויזואלים ברמות ניתוח שונות.

 

» ניתוח תמטי, מנחת הסדנא: ד"ר מאיה מאור

מטרת הסדנה היא ללמד ניתוח תמטי בסיסי. הסדנה תתמקד בשלבים הבסיסים של ניתוח נתונים איכותני ותכלול הסברים תיאורטיים, הדגמות מעשיות ותרגילים אישיים וקבוצתיים.

 

» ארגז כלים בסיסי לניתוח שיח וטקסט, מנחת הסדנא- ד"ר מיכל חמו

הסדנה תציג מושגי יסוד וכלי ניתוח בסיסיים ממסורות מחקר שונות של ניתוח שיח, תוך התמקדות באפשרות ליישום ולשילוב שלהם במסגרת מחקר איכותני המבוסס על ניתוח טקסטים מסוגים וממקורות שונים. הסדנה מיועדת לסטודנטים לתארים מתקדמים ולחוקרים בכל שלבי הקריירה המחקרית, בעלי ידע ורקע במחקר איכותני, וללא ידע קודם מקיף ומסודר בניתוח שיח. תאריכים:  ימי חמישי  26.7.18 ו- 2.8.18    (מלבד ראיון איכותני אשר יתקיים ב 26.7.18 ו 6.9.18)
שעות: 10:00-15:00 (מלבד תוכנת אטלס אשר יתקיים בין 10:00-16:00)

מחיר: 460 ₪ (מלבד תוכנת אטלס במחיר 500 ₪)
לאתר התשלומים

מיקום: אוניברסיטת בן-גוריון בנגב
הרשמה דרך המייל: icqm@bgu.ac.il

 

מספר המקומות מוגבל! מהרו להירשם!


 

מידע מפורט על הסדנאות

הצג הכל
הסתר הכל