​​​​​​​​​​​​​יש לכם רעיון לשיפור השירות לציבור? | הצעה לאפליקציה חדשנית שתשנה את חייהם
של קבוצת אנשים שחשובה לכם? | 
חושבים על פתרון לצורך ציבורי או להנגשת מידע רלוונטי?


​​​"סטודנטים מובילים חדשנות במגזר הציבורי" היא תכנית יוקרתית לגיבוש ויצירת מיזמים טכנולוגיים שיובילו לשיפור השירות במגזר הציבורי בישראל. התכנית, מיסודן של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ו-Google ישראל, נושאת פרסים בשווי אלפי שקלים ומיועדת לסטודנטים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.​ 

 

מה מטרת התכנית ומי הם השותפים בה?

התכנית "סטודנטים מובילים חדשנות במגזר הציבורי" נועדה להוביל לגיבוש רעיונות למיזמים טכנולוגיים חדשניים לשיפור השירות הציבורי בישראל מתוך נקודת המבט שלכם. זו למעשה חממה חדשנית לפיתוח הרעיונות שלכם בשיתוף עם הארגונים הממשלתיים, שתסייע להביא אותם לכדי מימוש באמצעות טכנולוגיות מידע.

התכנית מתמקדת בשיפור השירות הממשלתי והציבורי ובהנגשת מידע לציבור.

התכנית נוצרה בשיתוף בין חברת Google ישראל ואוניברסיטת בן-גוריון בנגב, והשותף הממשלתי הבכיר הוא משרד המשפטים. מטה התכנית הלאומית ישראל דיגיטלית במשרד לשוויון חברתי ומטה "ממשל זמין" ברשות התקשוב הממשלתית מסייעים מיום הקמת התכנית.

לוגואים של השותפים בפרויקט 


מי מוזמן להשתתף?

אם אתם סטודנטים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב או בוגרי האוניברסיטה אל תחשבו פעמיים. זו התכנית בשבילכם.
ההשתתפות הינה קבוצתית כאשר כל קבוצה תכלול עד 4 סטודנטים/ות ו/או בוגרי האוניברסיטה (ובלבד שכל קבוצה תורכב לפחות מ- 2 סטודנטים פעילים).
  

אילו אתגרים אנחנו צריכים לפתור?

השנה השותף המרכזי הוא משרד המשפטים, שמציג אתגרים בהם הוא מבקש רעיונות ופתרונות חדשניים של הסטודנטים במטרה ליישמם כשירות לציבור. כדאי להתחיל שם – הפעילות של משרד המשפטים היא רחבה וסביר להניח שתמצאו שם משהו שמדבר אליכם. 

​למידע על משרד המשפטים ועל האתגרים המוצעים »

​לא מצאתם? לא סוף העולם, אם יש לכם רעיון למשהו אחר שאינו אתגר של משרד המשפטים, אתם מוזמנים להציע אותו, בתנאי שהוא מתמקד בשיפור השירות הממשלתי והציבורי או בהנגשת מידע לציבור.

איזה ליווי וסיוע יקבלו הקבוצות שייבחרו לקחת חלק בתכנית?

משרד המשפטים יעניק סיוע והדרכה, הן בצד התוכן והאתגר, הן בצד הטכני והן בגישה למידע, וכמו כן נציגים מקצועיים מחברת Google ילוו את הקבוצות שייבחרו לקחת חלק בתכנית. התכנית כולה מנוהלת מקצועית ואקדמית ע"י מנהלי תכנית מהאוניברסיטה: ד"ר ארנון שטורם ​וד"ר מג'יד קסיס.

 ​

כללים, שלבי התוכנית ולוחות זמנים

הצג הכל
הסתר הכל

 
למידע נוסף והתייעצות 
בכל שאלה, אתם מוזמנים לפנות לד"ר מג'יד קסיס, מנהל הפרויקט באמצעות דוא"ל: majeek@cs.bgu.ac.il


מחוויות הסטודנטים במחזורים הקודמים