​​​"סטודנטים מובילים חדשנות במגזר הציבורי" הינה תכנית יוקרתית לגיבוש ויצירת מיזמים טכנולוגיים שיובילו לשיפור השירות במגזר הציבורי בישראל. התכנית, נושאת מלגות בשווי אלפי שקלים, מיועדת לסטודנטים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.​

קול קורא תשע"ח - גרסת PDF


מטרת הפרויקט

התכנית "סטודנטים מובילים חדשנות במגזר הציבורי" נוצרה מתוך מטרה להוביל לגיבוש רעיונות למיזמים טכנולוגיים חדשניים לשיפור השירות הציבורי בישראל. הפרויקט נועד להוות חממה לפיתוח הרעיונות בשיתוף עם הארגונים הממשלתיים, ולהביא אותם לכדי מימוש, זאת באמצעות טכנולוגיות מידע ותקשורת.

 התחומים בהם יתמקדו הפרויקטים: 

- שיפור השירות הממשלתי והציבורי לציבור.

- הסרת חסמים לשילוב חדשנות טכנולוגית במגזר הממשלתי.

- הנגשת מידע לציבור: זיהוי הערך של שיתוף מאגרי מידע ממשלתיים לשימוש הציבור, מיפוי מאגרים והדרכים להנגשתם.


שותפים
התכנית נוצרה בשיתוף בין חברת Google ישראל ואוניברסיטת בן-גוריון בנגב ובתמיכה של מטה המיזם הלאומי ישראל דיגיטלית במשרד לשיווין חברתי ומטה "ממשל זמין" ברשות התקשוב הממשלתית.

רשאים להשתתף
סטודנטים פעילים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.
ההשתתפות הינה קבוצתית כאשר כל קבוצה תכלול 3-4 סטודנטים/ות.
 

האתגרים
השנה השותף המרכזי הוא משרד המשפטים, שמציג מספר אתגרים בתחום שיפור השירות לציבור.

משרד המשפטים יעניק סיוע והדרכה, הן בצד התוכן והאתגר, הן בצד הטכני והן בגישה למידע וכד' לכל מי שירצה להיענות לאחד מהאתגרים המוצעים ולכל מי שיזדקק לכך.

למידע על משרד המשפטים ועל האתגרים >>

 

שלבי הפרויקט

שלב ראשון: הגשת מועמדות ומפגש פתיחה

הסטודנטים/ות המעוניינים/ות יגישו מועמדותם בקבוצות. מומלץ מאד כי הקבוצות יהיו מורכבות גם מסטודנטים שיש להם יכולות פיתוח אפליקציות או הקמת אתרים וכד'.

כל בקשה תכלול את שם ותיאור הרעיון המוצע, שמות חברי הקבוצה, מי קהל היעד, האתגר שהרעיון מנסה לפתור, סוג המידע הדרוש להצלחת המימוש וציון האם קיימים כבר פתרונות דומים.


את הרישום והגשת הבקשה הראשונית
יש להגיש עד יום רביעי 29/11/17
באמצעות הטופס כאן  ⏪

לאחר גיבוש הרעיונות הראשוניים והרישום לפרויקט, יתקיים מפגש פתיחה באוניברסיטה עם Google ונציגי משרד המשפטים שמטרתו חידוד ההצעות שהוגשו או הכוונה וסיוע במחשבה על רעיונות נוספים.

מפגש הפתיחה יתקיים ביום חמישי 30/11/2017
בין השעות 14:00-10:00
באולם ברקן, בנין מנהל הסטודנטים ע"ש זלוטובסקי (70)

לאחר מפגש הפתיחה, ידרשו המעוניינים לכתוב הצעות מעודכנות עד ה-07/12/2017.  לאחר מכן, ועדת ההיגוי של הפרויקט תבחר את ההצעות הטובות היותר שימשיכו לשלב השני (עד 6 הצעות או עד 24 סטודנטים).

 

שלב שני: פיתוח הרעיון

הקבוצות שנבחרו להמשיך בפרויקט, כמוסבר לעיל, יבצעו את העבודה על הפרויקטים שלהם למשך כחמישה חודשים החל מחודש דצמבר 2017. על כל צוות לעמוד בשלוש אבני דרך:

 • אבן דרך ראשונה (18.1.2018) - הגשת מסמך הכולל דרישות לתכנון, אפיון והיתכנות של הרעיון.
  אבן דרך שניה  (22.3.2018) - הגשת גרסה ראשונית של הפרויקט - אפליקציה/אתר/מערכת מידע וכד' .
  אבן דרך שלישית (3.5.2018)- הגשת גרסה יציבה של הפרויקט כולל משוב לאחר ניסוי שטח.

 

שלב שלישי: כנס סיום ובחירת הזוכים

על מועד הכנס תצא הודעה נפרדת בהמשך. הוא יתקיים אחרי אבן הדרך השלישית.
במפגש זה יוצגו הפרויקטים שהשתתפו בשלב השני ויוכרזו הזוכים.

 

מפגש אמצע ב- Google, הרצאות בתחום ה- UX ותמיכה בפיתוח UI: סיוע ותמיכה למשתתפים

 

חברת Google ואוניברסיטת בן-גוריון בנגב יעמידו לרשות המשתתפים הנחיה צמודה וכלי סיוע מגוונים לקידום פעילותם כולל מנחים מקצועיים בנושאים רלוונטיים. משרד המשפטים יצמיד מלווה/ים לכל פרויקט שיבחר בהתאם לאתגר.

הסטודנטים המשתתפים בפרויקט בקבוצות המונחות שימשיכו לשלב השני, ישתתפו במשך תקופת הפרויקט בפעילויות – בינהם סדנאת אמצע בקמפוס Google בת"א, בה הם יעברו הדרכות ויקבלו חניכה על הפרוייקטים מיועצים בעלי נסיון רב בפיתוח מוצרים טכנולוגיים.

הקבוצות יידרשו להציג התקדמות בשלבים השונים ולעמוד באבני הדרך, להציג את הפרויקט הסופי בפני השופטים ולהשתתף בפעילויות. 

 

 

הפרסים

כל הסטודנטים שייקחו חלק בקבוצות הפרויקט יקבלו פרס שגובהו יקבע על פי רמת עבודתה של הקבוצה בה לקח חלק הסטודנט, דבר שיקבע על ידי ועדת השיפוט. היקף הפרסים יהיה:

 • פרס ראשון - פרס בסך 5,000 ₪ לכל סטודנט בקבוצה שזכתה במקום הראשון (יחולק לכל אחד מחברי הקבוצה שנרשמו במעמד ההרשמה לתכנית ואושרו על ידי מנהל הפרויקט. לא יוענקו פרסים ליותר מ- 4 חברי קבוצה).

 • פרס שני - פרס בסך 3,500 ₪ לכל סטודנט בקבוצה שזכתה במקום השני (יחולק לכל אחד מחברי הקבוצה שנרשמו במעמד ההרשמה לתכנית ואושרו על ידי מנהל הפרויקט. לא יוענקו פרסים ליותר מ- 4 חברי קבוצה).

 • פרס שלישי - פרס בסך 2,500 ₪ לכל סטודנט בקבוצה שזכתה במקום השלישי (יחולק לכל אחד מחברי הקבוצה שנרשמו במעמד ההרשמה לתכנית ואושרו על ידי מנהל הפרויקט. לא יוענקו פרסים ליותר מ- 4 חברי קבוצה).

 • פרס השתתפות - סטודנטים שקבוצתם לא זכתה באחד מהמקומות הנ"ל יהיו זכאים לפרס בסך עד 1,000 ₪ לכל משתתף.   
 • למידע נוסף והתייעצות


  בכל שאלה הנכם מוזמנים לפנות לד"ר מג'יד קסיס, מנהל הפרויקט באמצעות דוא"ל: majeek@cs.bgu.ac.il


מחוויות הסטודנטים במחזורים הקודמים