28 יונ' 2017

​בטקס הענקת תארים שהתקיים אתמול בפקולטה לניהול ע"ש גילפורד גלייזר, פתח פרופ' עודד לוונגרט בדברי ברכה, "ראשית, הורים ובני משפחה. זהו רגע מרגש ומלא גאווה עבורכם....בוגרות ובוגרים זה הזמן להגיד תודה," ואז החל רחש בקהל של בוגרים הפונים להוריהם בתודות מחויכות.

 

"אני עומד כאן כדיקן גאה מאד של פקולטה מגוונת העוסקת בחתירה מתמדת למצוינות בכל פן של פעילותה – מחקר, הוראה, תרומה לקהילה ולחברה, ושיתוף פעולה עם העולם העסקי," המשיך פרופ' לוונגרט. בתוך 20 שנים הפכה הפקולטה לניהול בעלת השפעה בחברה ובמשק, כמו גם בחיים הציבוריים בישראל, ומצרפת מדי שנה מנהלים ומנהיגים איכותיים, משכילים, בעלי מודעות חברתית וחזון מגובש. הפקולטה ממוקמת בשורה הראשונה של הפקולטות לניהול בארץ.

עודד.jpg 

פרופ' עודד לוונגרט דיקן הפקולטה לניהול - צילום: שי שמואלי

"הטקס הנוכחי מציין 820 בוגרים לנבחרת זו של בוגרי הפקולטה לניהול ע"ש גילפורד גלייזר. בוגרים בתואר ראשון בניהול חד מחלקתי, דו מחלקתי, ניהול מערכות מידע, ניהול מערכות מידע וחטיבה במדעי התעופה והטכנולוגיה – קורס טייס, ומקמפוס אילת. בוגרים מהמחלקה לניהול מלונאות ותיירות כאן ומקמפוס אילת. בסה"כ347  בוגרות ובוגרים."

"מוסמכים מהמחלקה למנהל עסקים – בתכנית הרגילה, תכנית מנדל למנהיגות חברתית, תכניות המנהלים ומקמפוס אילת. מוסמכים מהמחלקה לניהול מערכות בריאות, מוסמכים מהמחלקה למנהל מדיניות ציבורית ומהמחלקה לניהול מלונאות ותיירות – בסה"כ 473 מוסמכות ומוסמכים. ישר כח לכולכם!!!"

זוהי זכות גדולה לכל אחד ובוודאי אתם משפיעים על מוניטין הלימודים והאווירה המיוחדת לאוניברסיטה שלנו. כל אחד מכם לחוד, וכולכם ביחד, מוסיפים למסה הקריטית האנושית, שעושה את החברה הישראלית לטובה יותר, מפותחת יותר, משכילה יותר ומתקדמת יותר.

המחקר המדעי בתחומי דעת שונים מלמד כי השכלה גבוהה היא מפתח לא רק למוביליות החברתית והכלכלית האישית שלכם, אלא היא הכרחית לחברה טובה וחזקה יותר.


 

דבר אחד מאחד את כל ההתפתחות הדרמטית של החברה הישראלית: חדשנות בלתי פוסקת, יצירת מוצרים ורעיונות חדשניים. האוניברסיטה והפקולטה שלנו הן תמצית מאפייני החדשנות – לפני 48 שנה היה כאן במקום "רק חול וחול". אתם, כחלק בלתי נפרד ומרכזי בה, שותפים ביצירה ועשייה זו. אתם חלק מאותה חוליה בשרשרת שיכולה להשפיע על כיוונה.


 

מצוינות, מעורבות, ותרומה לחברה במעשים ולא רק באופן רעיוני, אלו הערכים של הפקולטה שלנו. אתם חלק מיצירת מארג מרשים זה. האתגרים שאתם יכולים לטפל בהם הם אלו שעוסקים בהמשך הפיתוח של המדינה תוך שינוי בפערים החברתיים. אני תקווה שתתמודדו איתם – כאיש אחד - ותצעידו את כולנו צעדים נוספים קדימה – זה זמן הדור שלכם.

 

"ישנם אנשים שרוצים שזה יקרה, ישנם אנשים שמקווים שזה יקרה וישנם אנשים שגורמים לזה לקרות" (מייקל ג'ורדן).

 

בשם עמיתי חברי הסגל האקדמי והמנהלי של הפקולטה לניהול ע"ש גילפורד גלייזר באוניברסיטת בו גוריון אני מברך את כולכם בוגרי ומוסמכי הפקולטה בברכה אישית להצלחה עכשווית ועתידית בדרככם והרבה מזל טוב. כה לחי!

טקס.jpg 

אלוף משנה ד"ר אברהם יצחק, בוגר תואר שני בניהול מערכות בריאות בפקולטה לניהול​

בוגר תואר שני בניהול מערכות בריאות בפקולטה לניהול, אלוף משנה ד"ר אברהם יצחק, קצין הרפואה של פיקוד הדרום, נאם בפני הקהל כנציג הסטודנטים. ד"ר יצחק ציין, "תואר שני בתחום הניהול הוא ציון דרך בעל משמעות מקצועית חשובה עבורנו, מַקְנָה לנו הבנת ניהול כתהליך או אוסף פעולות שמטרתן הנהגה והובלה לשינוי מיטבי. בנוסף, משמעות זו מַקְנָה לנו הבנה כי אנו חיים בעולם של משאבים מוגבלים שבו יש להכיר את המרכיבים החיוניים ולהשכיל בשימושם."  ד"ר יצחק ביקש להודות לסגל הפקולטה "על האמון באדם ובדרך," ופנה לארבעת ילדיו: "חשוב לי שתפנימו ותראו שאם תרצו – רק אתם (ואפילו לא השמיים] מהווים את הגבול העליון להישגיכם." ד"ר יצחק בירך גם את חבריו לספסל הלימודים, "על האחווה, החברות והאווירה החיובית שמהוות כולן השראה להישגיות ותחרות בונה!"​​​