דלג לתוכן העמוד
הפקולטה לניהול
ע"ש גילפורד גלייזר
הירשמו ללימודים להרשמה

​​OdedL_jpg.jpgהפקולטה לניהול ע"ש גילפורד גלייזר פתחה את שעריה לסטודנטים בשנת 1995. הפקולטה הדינאמית רואה כמטרה להוות השראה ובסיס לפיתוח חשיבה ניהולית מתקדמת ולהקניית ידע ומיומנויות ניהוליות עבור מנהיגי עולם העסקים הישראלי בעולם הגלובלי של המאה ה-21. המחלקות והתכניות השונות מציעות מגוון רחב של תכניות לתואר ראשון, שני ושלישי. תכניות הלימודים נבנו ותוכננו כך שיאפשרו להעניק ללומדים את מ​יטב ההכשרה הנהולית להתמודדות עם אתגרי הניהול שיעמדו בפניהם ועם אופיו המשתנה תדיר של עולם העסקים והניהול המקומי והגלובלי על מגזריו השונים. אלפי הבוגרים של הפקולטה המשולבים בכל שדרות הניהול השונות בארץ ובחו"ל מהווים מקור לגאווה רבה.

 אחד ההיבטים המאפיינים את הסגל האקדמי בפקולטה הוא המגוון הרחב של פרספקטיבות תיאורטיות ומתודולוגיות ומגוון נושאי העניין המחקריים וההתמחויות, מגוון הכולל מחד גיסא חוקרים בעלי שם עולמי ומאידך גיסא אנשי שטח בעלי ניסיון מעשי עשיר. תחומי המחקר והעיסוק של חברי הסגל כוללים תחומי ליבה כגון ניהול, מימון, שיווק, אסטרטגיה והתנהגות ארגונית, ועמם התמחויות כגון יזמות, ניהול בינלאומי, פנסיה ואוריינות פיננסית וקבלת החלטות. הרקע המגוון של חברי הסגל והגישות התיאורטיות ושיטות המחקר השונות שלהם מעודדים את הסטודנטים לפתח ראייה אינטגרטיבית המשלבת את הפרט, את הארגון ואת העולם הגלובלי. מדי שנה מבקרים בפקולטה מרצים בעלי שם ממיטב המוסדות האקדמיים בעולם, המציעים קורסים וסדנאות ייחודיות. כתוצאה מכך, הסטודנטים נחשפים לידע תיאורטי ויישומי רחב ועדכני בכל תחומי הלימוד והמחקר המוצעים להם. בנוסף, הפקולטה שמה דגש על חשיפה בינלאומית בכל ממדי הפעילות שלה ועריכת כנסים מחקריים בתחומי המחקר השונים כמו גם תכניות שונות לחילופי סטודנטים מרחיבים את גבולות הידע של כלל העוסקים בכך. כל אלה, בשילוב עם האווירה החמה המאפיינת את הפקולטה, מעניקים חוויית לימודים ייחודית עבור הסטודנטים.​

הפקולטה לניהול ע"ש גילפורד גלייזר כוללת מגוון רחב של תכניות אקדמיות לתואר ראשון ולתואר שני. המחלקה לניהול מציעה תואר B.A. בתכנית חד-חוגית ובתכניות דו-חוגיות בשילוב עם מחלקות בפקולטה למדעי הרוח והחברה, בעיקר המחלקות לכלכלה, לפוליטיקה וממשל, לפסיכולוגיה ולסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, וכן התכנית היוקרתית לניהול מערכות מידע. המחלקה למנהל עסקים מציעה תואר M.B.A. עם התמחויות "קלאסיות" במימון, בשיווק, באסטרטגיה וניהול בינלאומי ובהתנהגות ארגונית, ועם התמחות ייחודית ופופולארית ביזמות וניהול היי-טק. תכנית בינתחומית מעניקה תואר M.B.A. כללי.

תכנית מנהלים לתואר שני(Executive Masters Programs)  מוצעת למנהלים בעלי ניסיון ניהולי. המחלקה לניהול מלונאות ותיירות  מציעה תואר ראשון ותואר שני ייחודיים, המתמקדים בניהול של תעשיות השירותים הללו. המחלקה למנהל  ומדיניות ציבורית מתמקדת באתגרים הניהוליים הייחודיים של המנהל הציבורי, מקום שבו מדיניות יכולה לתרום תרומה משמעותית למימוש מטרות לאומיות, כדוגמת שיווי משקל צודק ויעיל בין השגת מטרות כלכליות וחברתיות. המחלקה לניהול מערכות בריאות מציעה תכנית ייחודית, המיועדת למנהיגים של ארגוני בריאות המעוניינים לרכוש מיומנויות ניהוליות בשילוב עם כישורים אנליטיים ועם גישה בינתחומית.

תכנית מנדל ל-M.B.A. במנהיגות חברתית ((SLMBA היא תכנית חדשנית ויוקרתית המשלבת בין הקניית מיומנויות חברתיות לבין הכרות והבנה של נושאים חברתיים ושל תפקידה של חברה אזרחית במדינה דמוקרטית מודרנית. מעבר לקורסי הליבה במקצועות השונים, מוצעים לסטודנטים קורסים מתקדמים החושפים אותם למערכת מושגים רחבה, המעודדת חשיבה ביקורתית ומתייחסת לרגישות חברתית ולסוגיות אתיות. בנוסף לתוכניות הרגילות, לפקולטה יש מספר מסגרות לימודים והסכמים לחילופי סטודנטים ולשיתופי פעולה עם אוניברסיטאות וארגונים באירופה ובארה"ב, החושפים סטודנטים לקהילת העסקים הבינלאומית. המצטיינים מבין הסטודנטים מוזמנים להתקדם במסלול המחקרי המוביל לקראת התואר השלישי. ההדרכה של סטודנטים למחקר על-ידי חברי סגל ממחלקות שונות ומתחומי התמחות שונים מעשירה את ההתנסות עבור הסטודנטים ועבור חברי הסגל כאחד.

חזון הפקולטה לניהול ע"ש גילפורד גלייזר כולל מחויבות לאחריות חברתית וסביבתית תוך קידום פיתוח אזורי, והיא מושכת אליה חוקרים וסטודנטים בעלי חשיבה מקורית ויזמית לצד מצפון חברתי ומעורבות אזרחית. כחלק מחזון זה וממיקום האוניברסיטה בדרום הארץ, ההקמה של מכון מנדל למנהיגות חברתית באוניברסיטת בן-גוריון בנגב משתלבת היטב בזהות של האוניברסיטה. מכון מנדל למנהיגות חברתית מתמקד בהוראה ובמחקר שיתרמו לקידום המגזר השלישי, ומשתלב היטב בפקולטה לניהול ע"ש גילפורד גלייזר. תכנית מנדל ל-M.B.A. במנהיגות חברתית (SLMBA) היא תכנית הדגל של המכון.​

הפקולטה ממשיכה להתפתח ולפתח תכניות חינוכיות חדשות ושיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים ועם ארגונים עסקיים בארץ ובעולם.

 

אני מזמין אותך לבקר  באתרי המחלקות השונות ולהכירנו מקרוב.

 

פרופ' עודד לוונגרט

דיקן


​​​​​​​