כניסה
|
Ben-Gurion University of the Negev
                                                                                   
בוגרים יקרים ובוגרות יקרות, amosKatz.png
    
ארבעה עשורים לאחר שהגעתי לנגב והתחלתי את לימודי במחזור הראשון של בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, אני כותב בהתרגשות ובהדרת כבוד כדיקן הפקולטה למדעי הבריאות.
היוזמה להקמת בית ספר לרפואה בנגב מתחילה עוד בסוף שנות השישים של המאה הקודמת ומעורבים בה בין היתר רופאים בכירים מ"בית החולים המרכזי לנגב" (כפי שהוא נקרא אז). המעורבים היו הפרופסורים גולדברג, הירש, טורק, להמן ושטרן זכרם לברכה, ויבדלו לחיים ארוכים הפרופסורים דורון, מוזס ופויכטוונגר.
כדיקן, אומר שהפקולטה למדעי הבריאות הינה מערכת אקדמית מורכבת, הכוללת בתי ספר שמטרתם להכשיר צוות רפואי בכל המגוון הקליני, מחלקות מחקר בסיסי, מחלקות מחקר קליני ומרכזי מחקר. כוחה של הפקולטה הינו בהטרוגניות של מרכיביה, אולם בכך גם מורכבותה. צוות הפקולטה ואני עוסקים בניצוח על תזמורת זו של סולנים מצטיינים, שדורשים להיות הכנר הראשי בכל מופע. המטרה שלנו היא להפיק מנגינה הרמונית, תוך יצירת סביבת עבודה מכובדת, יעילה ומעודדת, שתאפשר לקיים את המטרות שלשמן קיימת הפקולטה: הכשרת צוותי רפואה ומחקר תוך תרומה למרחב האזורי והארצי. שאיפתנו היא לחזק את תחושת העשייה המשותפת תוך שמירת הייחודיות והיצירתיות של כל אחד מהתחומים. המשך הקריאה...