כניסה
|
Ben-Gurion University of the Negev

  

 הבוגרים שלנוהצג הכל        הסתר הכלניר בן ישראל, בוגר תואר ראשון ושני במחלקה

nir.pngהתפקיד שלי הוא ראש צוות אלגוריתמים בחברת Medasense. החברה עוסקת בפיתוח מוניטור למדידת כאב המבוסס על עיבוד סיגנלים פיזיולוגים.


הטכנולוגיה של Medasense מאפשרת מדידה רציפה של רמת כאב באותה קלות ועלות כצגי מטופל אחרים (אק"ג ,Spo2, capnograph ) . השילוב הייחודי של חיישנים לא פולשניים יחד עם אלגוריתמים מתדמים מתחום הלמידה הממוחשבת יוצרים מכשור מתקדם לניטור כאב בכל עת ועם כל הליך .

ניר מספר שהנהנה מאוד מהלימודים במחלקה גם בפן הלימודי וגם בפן החברתי. "תכנית הלימודים לתואר ראשון ושני מעולה לדעתי, במיוחד הקורסים של תואר שני. גם מבחינת חיי החברה זו מחלקה מדהימה, אנשים איכותיים עם פרגון גדול והדדי"

מה עושה ראש צוות בחברת Medasense ?

תחומי אחראיות במסגרת תפקידו של ניר:

 • אחראי על פיתוח אלגוריתמים בתחום הלמידה הממוחשבת ועיבוד האותות.

 • תכנון וניהול ניסויים קלינים, ברמה אסטרטגית ופרקטית, ביצוע אנליזות סטטיסטיות, הסקת מסקנות, ושיפור המוצר בהתאם.

 • תמיכה בתהליך הרגולציה (CE, FDA).

 • חשיבה אסטרטגית בנוגע לתכנית העבודה בחברה

יעל כסלו בוגרת מחזור ו'

yaelיעל עובדת כמנהלת פרה-קלינית וקלינית בחברת הזנק בתחום המכשור הרפואי. החברה מפתחת צנתר חדשני לטיפול בהיצרות המסתם האורטלי שבלב. טכנולוגיית המוצר מבוססת על יצירת שברים בהסתיידויות שבמסתם על מנת להגדיל את שטח פתיחתו. טיפול זה מונע את הצורך בהחלפת המסתם כפי שנהוג כיום.


יעל התחילה לעבוד בחברה לפני כשלוש שנים. בתחילה, בשלבי פיתוח המוצר, כמהנדסת מחקר ופיתוח, וכיום, כאשר המוצר נמצא בשלב הניסויים הקליניים, התקדמה יעל לתפקידה הנוכחי - מנהלת פרה-קלינית וקלינית.


יעל מספרת שדרישות התפקיד של מהנדסת מחקר ופיתוח תאמו מאוד את מה שלמדה במהלך לימודי הנדסה ביורפואית, ושהכלים שרכשה במהלך לימודיה סייעו לה רבות בתפקידה. "תכנון וביצוע הניסויים, וניתוח התוצאות במהלך פיתוח המוצר נתרמו רבות מהידע שרכשתי במהלך לימודי", אומרת יעל. "אחד מתפקידי כיום הוא להדריך את הרופאים על השימוש במוצר וגם כאן נדרש ידע הנדסי וביולוגי גם יחד".

מה עושה מנהל/ת פרה-קליני וקליני בחברת סטאטאפ?

תחומי האחריות במסגרת תפקידה של יעל כוללים:

 • הכרת המוצר ואופן תפעולו לעומק והדרכת הצוותים הרפואיים במהלך השימוש במוצר

 • הכנת אתרי הניסוי לביצוע הניסוי הקליני

 • קשר רציף עם אתרי הניסוי בתחומים ובנושאים שונים

 • מעקב אחר גיוס מטופלים

 • מעקב אחר אירועים חריגים

 • וידוא התנהלות הניסוי בהתאם לדרישות הרגולטוריות וחוקי אתיקה

 • איסוף וניתוח נתוני הניסוי

 • ניטור רשומות רפואיות (Monitoring)

 • הגשת דיווחים לרשויות השונות

 

אסף פלד, בוגר תואר ראשון ותואר שני במסלול המהיר

asafהתפקיד שלי הוא מנהל מוצר בחברת McKesson Israel.


 McKesson העולמית היא בין המובילות בעולם בתחום ה- Healthcare. החברה פועלת בענף הפצת התרופות ומפתחת פתרונות IT לעולם ההדמיה הרפואי: PACS (מערכות תקשורת וארכיוני הדמיות), RIS (מערכות לניהול מידע רפואי רדיולוגי), CVIS (מערכות לניהול ידע רפואי קרדיולוגי). מערכות אלו נועדו לסייע לארגוני בריאות בסדרי גודל שונים להתמודד עם המורכבויות והאתגרים שבניהול הכמות העצומה של יישומי הדמיה רפואית. המטרה היא לאפשר לצוות הרפואי להעניק טיפול רפואי טוב יותר ולהקטין את ההוצאות התפעוליות.

McKesson Israel מתמקדת בתחום הקרדיולוגיה. אחד המוצרים שהחברה מפתחת (ועליו אסף אחראי) היא מערכת המודינמית לחדרי צינתור. זוהי מערכת שמלווה את כל תהליך הצינתור מקליטת החולה ועד לשחרורו, ואחראית על: התממשקות לתיק הרפואי של החולה, איסוף מדדים רפואים של החולה, תיעוד הפרוצדורה הרפואית לכל אורכה, ביצוע חישובים על המדדים השונים ודיאגנוסטיקה בזמן אמת המסייעת לרופא המטפל לקבל החלטות, הפקת דוחות רפואים, ועוד.

מה התפקידים של מנהל המוצר?


מנהל מוצר מלווה את המוצר מתחילתו ועד סופו והוא למעשה 'האמא והאבא' של המוצר. תחומי האחריות במסגרת תפקידו של אסף כוללים:


 • כתיבת מסמכי אפיון של המוצר המשמשים בהמשך את צוות הפיתוח – דורש הכרה טובה של מוצרים דומים בשוק ובתחום בו פועלת החברה (מתחרים) וכן ידע קליני.

 • עבודה צמודה עם הפיתוח לכל אורך שלבי הפיתוח – דורש הבנה בצד ההנדסי על מנת להבין אתגרים בפיתוח ומציאת פתרונות יצירתיים עבור קשיים שעולים תוך כדי התהליך.

 • עבודה מול QA (בדיקות איכות) – במהלך בדיקות האיכות עולות שאלות רבות מצד צוות הבודקים וה- Focal point לכל השאלות הללו הוא מנהל המוצר

 • עבודה מול לקוחות (מנהלי מחלקות וקרדיולוגים) בכל הנוגע לאפיון המוצר, הבנת צרכי השוק, קבלת פידבק על שלבים ראשונים של הפיתוח וליווי יציאת המוצר לשוק בעת ההתקנות הראשונות.

 • הדרכת מחלקות Sales ו- Marketing לצורך מיצוב ומיתוג המוצר. הכנת חומרים תומכים לשיווק ומכירה.

 • מתן עזרה למחלקת תמיכת הלקוחות (שירות לקוחות) של החברה בשאלות מקצועיות שעולות בעקבות פניית המשתמשים במוצר.

 • כתיבת כל המסמכים המלווים את המוצר (מדריך למשתמש, מדריך למתקינים בבתי החולים, מדריך ל- administrator בבית חולים ומסמכים רבים נוספים).

 • הובלת תהליכים רגולטורים מול הגופים השונים (מכון התקנים, CSA, FDA, TUV, CE, IEC וכו').

אלעד רצבי, בוגר מחזור ה'

התפקיד שלי הוא מנהל צוות תמיכה קלינית בחברת מזור רובוטיקה.

חברת מזור רובוטיקה מפתחת ומייצרת מערכת רובוטית לניתוחי עמוד שדרה וניתוחי מוח. המערכת מאפשרת תכנון מקדים של הפרוצדורה הניתוחית, השמה מדויקת של שתלים/מחטים והפחתה בכמות הקרינה הנדרשת לביצוע ניתוחי עמוד שדרה.

לחברה יש משרדים בארה"ב, אירופה וישראל כאשר מחלקת הפיתוח ממוקמת בישראל.

מה עושה מנהל צוות תמיכה קלינית?

תחומי אחראיות במסגרת תפקידו של אלעד כוללים:

 • יישום והטמעת הטכניקה הניתוחית בארץ ובעולם

 • התקנת המערכת בבתי חולים

 • הדרכת מנתחים חדשים

 • תמיכה טכנית-קלינית בניתוחים

 • כתיבת חומרי הדרכה

 • סיוע למחלקות הפיתוח, ייצור, שיווק ומכירות

 


 

מורן פלוזניק, בוגרת מחזור א'

התפקיד שלי הוא סמנכ"לית קליניקה בחברת Neuronix


Neuronix מפתחת שיטה לטיפול במחלת האלצהיימר, בעזרת שילוב של שיטת TMS עם אימון קוגנטיבי.

TMS (Transcranial Magnetic Stimulation)היא שיטה לא פולשנית של גירוי אזורים במח בעזרת שדה אלקטרו-מגנטי.

שלב הכרחי בהוצאת המוצר לשוק הוא ניסויים קליניים. ניסוי קליני הוא פעילות מחקרית שמטרתה לבחון האם אסטרטגיה רפואית, טיפול או מכשיר הם בטוחים ויעילים עבור בני אדם. הצלחה של ניסוי קליני מאפשרת את קבלת האישורים ע"י הגורמים המפקחים כגון FDA , CA

דרור ארבל, בוגר מחזור ה'

Drorהתפקיד שלי הוא מנהל ומפתח מוצר (מהנדס מערכת ואלגוריתמאי) בחברת AdoM


חברת AdOM מפתחת מוצר המאפשר סריקה תלת מימדים של העין ללא שימוש בלייזר. המוצר בא לתת מענה לבעיית הדמיה של העין הנדרש לשם גילוי מוקדם של מחלות הרשתית לרבות גלאוקומה, ניוון מולקולרי הקשור לגיל (AMD) והתנוונות מלקולרית סוכרתית שהן הסיבה המובילה לעיוורון בעולם המפותח.
כיום ניתן לבצע סריקה תלת מימדית של העין ברזולוציה גבוהה בעזרת לייזר ותוך שימוש בציוד יקר מאוד ( 90,000-130,000 $ ) ומורכב לתפעול. מצד השני , ניתן לעשות צילום רנטגן של העין באמצעות האור הנראה, אשר יכול לייצר תמונה דו-ממדית ברזולוציה נמוכה.
חברת
AdOM פיתח טכנולוגיה משופרת, מוגנת ע"י פטנט, המבוססת על אור אינפרא אדום על ידי קריאה שונה של מכתב המשתקף מן העין. תוכנה של אדום מנתחת את התאבכות האור (התאבכות של גלים אחד על השני ) והצבע שלהם, אשר בא לידי ביטוי באופן שונה ברקמות שונות . שיטה זו מפשרת גם ניתוח פעילות המתבולית של העין, או קצב שבו תאי העין צורכים אנרגיה. יכולת זו מאפשרת הבחנה בין סוגי תאים , כגון תאים בריאים מול חולים, או תאים סרטניים מאלה רגילים.

מה עושה מהנדס מערכת ואלגוריתמאי?

תחומי אחראיות במסגרת תפקידו של דרור כוללים:

 • עבודה מול רופאים והבנת הצרכים של השוק

 • עבודה מול קבלני משנה

 • אלקטרוניקה וחומרה

 • ניסויים של המערכת

 • הנדסת מערכת

 • תכנון ארגונומי של המוצר

אלעד קלימי, בוגר מחזור ה'

Elad Kהתפקיד שלי הוא מהנדס DSP (עיבוד אותות) בחברת EarlySense.


החברה מפתחת פתרונות ניטור חדשני עבור מאושפזים בבתי חולים ומרכזי שיקום. במטרה לשפר את בטיחות מטופל ולהפחית את הסיכון המאושפזים.


המערכת פותחה במיוחד עבור רפואה כירורגית, כאשר המטופל אחר ניתוח נמצא במעקב אחיות אחת לארבע עד שש שעות. במקרה של שינוי במצבו של חולה, המערכת מיידעת את האחיות בתחנה הסיעוד המרכזית.


מבלי לגעת בחולה,מערכות EarlySense מספקות בזמן אמת ניטור רציף של קצב לב , קצב הנשימה ותנועת המטופל וכך מאפשרות גילוי מוקדם של הידרדרות החולה, מניעת נפילה ומניעת כיבי לחץ. כל זה מסייעה לצוות הרפואי לזהות מצבים קריטיים לפני שהם הופכים לסיכון גבוה.

 

בעבר עבדתי בחברת הזנק "נהורא פוטוניקס"- החברה מפתחת סנסור לא פולשני לניתור ההמוגלובין בדם.​

טל רוזנוין - בוגר מחזור ט' לתואר ראשון ובוגר תואר שני במסלול המהיר

Tal.jpgהתפקיד שלי הוא מפתח אלגוריתם בחברת OrCam.


חברת OrCam  מפתחת מכשור עזר ללקויי ראיה המבוסס על טכנולוגיה של ראיה ממוחשבת במטרה לשפר את איכות חייהם היומיומית.


ה OrCam הוא מכשיר קומפקטי המורכב ממצלמה קטנה, המולבשת על משקפי ראיה, שמחוברת ליחידת עיבוד קטנה ולאוזניה. המכשיר מאפשר ללקוי/ת הראיה לקרוא טקסטים, לזהות אנשים, לזהות חפצים וכו' בצורה אוטומטית ומהירה.

על התפקיד: טל מתעסק בזיהוי פנים כחלק ממחלקת הפיתוח והאלגוריתמים. טל מספר כי עיקר התפקיד הוא תכנות בשפות  C++ וMatlab - תוך למידה שותפת של טכנולוגיות ודרכים חדשות לשיפור המוצר. הכלים והניסיון שרכש במהלך לימודיו היוו בסיס ליכולת למידה עצמאית. כמו כן, המחקר והקורסים בתואר השני נתנו לו ידע בלמידת מכונה ועיבוד אותות.

על הלימודים: התואר הראשון שיפר לי את היכולת ללמוד בצורה עצמאית ונתן לי כלים בסיסיים בעיבוד אותות. התואר השני הרחיב את כלים אלה ופתח בפני תחום חדש של למידת מכונה (machine learning)

יוליה בוגרת תואר ראשון ותואר שני במסלול המהיר

יוליה קרסילצ'יקוב.jpg

מתניה נוימן בוגרת תואר ראשון – מחזור ט'

מתניה נוימן.jpg

אביתר ערד, B.Sc, בוגר מחזור י

מהנדס מחקר ופיתוח (מו"פ) במרכז לטכנולוגיות מתקדמות בשיקום, שיבא

היחידה למחקר ופיתוח במרכז לטכנולוגיות מתקדמות בשיקום מתמקדת בהבנת מנגנונים נוירולוגיים בסיסיים בלמידה המוטורית, נוירו-פלסטיות, ואינטגרציה קוגניטיבית-סנסורית-מוטורית תוך שימוש במעבדות הליכה ומציאות מדומה המתקדמות מסוגן בעולם. כמו כן, היחידה אמונה על פיתוח שיטות חדשות בתחומי האבחון והשיקום. מוקדי העניין בהקשרים הנ"ל נעים בין חקר הפתופיזיולוגיה של מחלות נוירולוגיות-ניווניות כגון פרקינסון, אלצהיימר וכו' ועד פסיכותרפיה קוגניטיבית עבור טיפול בחרדות טיסה באמצעות חשיפה מבוקרת בסביבת מציאות מדומה.

דוגמאות מעיסוקי כמהנדס מחקר ופיתוח במרכז לטכנולוגיות מתקדמות בשיקום:

-          חקר אותות EEG (הפעילות החשמלית המוחית), ו-EMG (פעילות חשמלית הנובעת מהפעלת השרירים):

o        מחקר ופיתוח שיטות, אלגוריתמים וכלים לזיהוי הפרעות הליכה בחולי פרקינסון באמצעות אותות EEG ו-EMG.

o        חקר סנכרון האותות הקורטיקלים בין ההמיספרות בחולי פרקינסון.

o        פיתוח שיטות לניקוי רעשי תנועה מאותות EEG שהוקלטו בזמן הליכה.

-          מחקר ופיתוח שיטות לשיפור הקואורדינציה הבי-לטרלית בהליכה של חולי פרקינסון באמצעות נוירו-פלסטיות והליכון בעל מסוע מפוצל.

-          מחקרים פסיכולוגיים שונים בסביבות מציאות מדומה.

דוגמה מורחבת: