כניסה
|
Ben-Gurion University of the Negev
The Community Action Department

 

תכנית הדירות הפתוחות על שם ליליאן ולארי גודמן                              

 

rotem.jpg

לפני למעלה משלושים שנה ייסדה אוניברסיטת בן- גוריון בנגב את תכנית הדירות הפתוחות ובמרוצת הזמן היא קנתה לה מוניטין בארץ ובעולם.
התכנית היא דגם מובהק למעורבותה המיוחדת של האוניברסיטה בקהילה. הסטודנט החבר בה אינו אורח לרגע, אלא מתגורר בקהילה ומשתלב באופן      עמוק בחייה


 להרשמה לתכנית הדירות הפתוחות לשנת תשע"ד -לחץ כאן 
 
 
 
העיקרון הבסיסי בתכנית הוא שבתמורה לדיור חינם בשכונות ד', ג' ויא' בעיר באר שבע הסטודנטים רותמים את כישוריהם האנושיים והאקדמיים למען רווחת האוכלוסייה בשכונות בהיקף של 8 שעות שבועיות בממוצע.

פעילות הסטודנטים מורכבת בעיקר מהפעולות האלה:
  • כמאה חוגים (אומנות, מוסיקה, ספורט, העשרה ולימוד) מוצעים בכל שנה לתושבי השכונות בכל הגילאים.
  • "אימוץ משפחה" - חונכות אישית של משפחה מהשכונה.
  • פעילויות קהילתיות המיועדות לכלל תושבי השכונה, בעיקר בחגי ישראל: מסיבות חנוכה, טו' בשבט, פורים, ימי ניקיון וצביעה בפסח, וכן באזרים של בגדים וספרים במחיר סמלי, ימי בריכה, טיולים ועוד. בחופשת הקיץ מתקיימת פעילות חווייתית מרוכזת הנמשכת כשבוע ימים.
המחלקה למעורבות חברתית ותכנית הדירות הפתוחות בפרט, משקיעות רבות בפיתוח והעצמת הסטודנטים במטרה לחשוף אותם באופן מושכל לקשיים איתם מתמודדת החברה הישראלית, להציע בפניהם כלים לעשייה ולשינוי, ולפתח מודל של מנהיגות בעלת מודעות ורגישות חברתית המכוונת לשיפור מצבה של הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של מדינת ישראל.

במהלך השנים הרבות בהן פועלת התכנית – על אלפי הסטודנטים שהשתתפו בה – נהנו רבבות מתושבי באר שבע מפעילויות עשירות ומהנות. לרבים מהם התכנית היא מקור של כוח ושמחה בחיי היום יום וכן פתח לדרך חדשה.
 openap.png