16 ינו'
19:00
- 30 אפר'

ספריית ארן - קפה ארומה

אבי א. כ"ץ: קו באר שבע

אבי א. כ"ץ מציג בגלריה 12 ציורים המבוססים על רישומים בדיו על נייר ומבוססים על שיטוטיו בציר סובב באר שבע. הרישומים הידניים נסרקו ונצבעו בתוכנת צביעה במחשב והקובץ הדיגיטלי הודפס על קנבס.

בשיטוטיו ברחבי העיר, אבי א. כ"ץ נמשך למקומות שהעלו בו תהיות באשר לעבר המקומי. דימויים חזותיים נשלפו מתוך מאגר-הזיכרון-הקולקטיבי אודות המאורעות שהתרחשו בבאר שבע מימי קדם ועד היום: אברהם אבינו ושבועתו ליד הבאר; הבדואים שאכלסו את השווקים; הרכבת העות'ומנית ממצרים לסוריה, ושתחנתה בבאר שבע משמשת כיום כמוזיאון; הפרשים האוסטרלים, הניו-זילנדים והבריטים, שדהרו בדיונות; לוחמי תש"ח, שנעו ברחובות העיר העתיקה; שחקני כדורגל, ששיחקו באצטדיון וסרמיל; מראות העיר העכשווית על כיכרותיה, קניוניה וגורדי השחקים שצמחו בה; העיר העתיקה המתחדשת ואוניברסיטת בן-גוריון בנגב המתפתחת כמרכז אינטלקטואלי צעיר וחשוב המשלב היי-טק, מדעים מדויקים ומדעי רוח וחברה.

 

תערוכתו של אבי א. כ"ץ היא התערוכה השנייה השנה בגלריה ע"ש אברהם ברון, שבה אמנים צעירים מתבוננים במבט ייחודי ואישי על העיר באר שבע. קדמה לה תערוכת ציוריה של הילה שפיצר, אשר העניקה צבעוניות עזה לשיכונים הישנים של באר שבע ולתושבים המתגוררים בה. מבטו (הגברי) של אבי א. כ"ץ מציע התבוננות נוספת ופרשנות שונה.  

אוצר התערוכה: פרופ' חיים מאור