דלג לתוכן העמוד
הירשמו ללימודים להרשמה

5 מרצים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב דורגו כ'מרצה מעורר השראה' בפרויקט של התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל

01 ינו' 2017
התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל השיקה בחודש יולי 2016 את פרויקט "מרצה מעורר השראה" לשנת 2016.
 
הפרויקט מהווה ניתוח איכותני לתפיסותיהם של סטודנטים וסטודנטיות בישראל את אנשי ונשות הסגל (מרצים, עוזרי הוראה, סגל טכני ומנהלי במוסד), אשר היוו עבורם שינוי של ממש, ובראותם ראויים להערכה והוקרה על פועלם הייחודי בשדה האקדמי.
 
מתוך רשימה של 57 מרצים ומרצות שדורגו במקומות הראשונים, אות המרצה מעורר ההשראה יוענק לשנים-עשר אנשי ונשות סגל מכלל המוסדות להשכלה אקדמית בישראל, אשר דורגו בראש רשימת המרצים המוערכים במוסדם. האות יוענק ב-3.1.2017, בטקס פומבי ולאומי במעמד סטודנטים וסטודנטיות ובכירי מערכת ההשכלה הגבוהה בישראל.
 
המרצים שנבחרו מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב:
 

 ד"ר אייל גור - מרצה במחלקה למדעי החיים
אחד מ-12 הזוכים במקומות הראשונים ועתיד לקבל את אות ההוקרה במעמד כנס הצעירים

קורסים: מיקרוביולוגיה, גנטיקה של חיידקים ואינטראקציות בין ביו-מולקולות.
 
דבר הסטודנטים: "חושף בפני הסטודנטים מחקרים פורצי דרך ומראה את דרך החשיבה המבריקה של חוקרים. ההרצאות שלו מרתקות - נושאים קשים נראים פתאום קלים ובזכותו אנחנו אוהבים את החומר. בכל שיעור יש ערך מוסף, אנחנו לומדים לפתח חשיבה מדעית ועצמאית".
איילגור.jpg
 
 
 ד"ר דורית טובין - מרצה במחלקה לחינוך
 
קורסים: מבוא לסוציולוגיה של החינוך, פרויקטים בחינוך ושדות ומוסדות בחינוך.
 
דבר הסטודנטים: "מרצה שמעוררת השראה וגורמת לחשוב על החיים אחרת. לא לומדים אצלה רק בשביל הציון, אלא כי אנחנו באמת רוצים לדעת. היא מפתחת דיונים מעוררי מחשבה ביקורתית, עם המון הומור וציניות. כיף להיות בשיעורים שלה".
טובין.jpg
 
 

 פרופ' דני פילק - מרצה במחלקה לפוליטיקה וממשל

קורסים: מבוא למשטר פוליטי בישראל, קומיקס ופוליטיקה, חלום ושברו: אידיאולוגיה, פוליטיקה ותרבות קומוניסטיות ועוד.
 
דבר הסטודנטים: "מרצה מדהים ובעל ידע עצום. הוא מלא להט ותשוקה להוראה, מעודד שאלות ודעות אחרות ועונה תמיד בסבלנות. מעבר לכך, הוא אדם מדהים ברמה האישית, תמיד מסביר פנים וחברי - אכפתי מאוד לכל התלמידים, הוא מבין אותנו. בנוסף, הוא פעיל חברתית ואף מצטרף למאבקים של סטודנטים באוניברסיטה".
פילק.jpg
 

 ד"ר עידו נבו- מרצה במחלקה לפוליטיקה וממשל

קורסים: מבוא לממשל ופוליטיקה, שינויים בחברה ובפוליטיקה הישראלית, ספורט ופוליטיקה בישראל ובעולם, מלחמות תרבות בישראל ועוד.
 
דבר הסטודנטים: "מרצה מרתק וכריזמטי, חכם בצורה בלתי רגילה, שמעודד את הסטודנטים לצאת מהקופסא ונותן משימות יצירתיות. מה שהוא מלמד ילווה אותנו כל החיים. פשוט כיף להיות בשיעורים שלו והלוואי והיו עוד מרצים כמוהו".
נבו.jpg
 

פרופ' רוני שנק- מרצה במחלקה להנדסת חומרים

קורסים: תרמודינמיקה (1 ו-2) ותכונות מכניות (1 ו-2).
 
דבר הסטודנטים: "מרצה שהוא קודם כל בן אדם. הוא מחייך לאורך כל השיעור ועונה על כל שאלה שעולה. מעבר לזה, יש לו ידע עצום ויכולת הוראה מעולה, הוא משקיע, מביא עזרים ומסביר בבהירות. כיף לדעת שקיימים אנשים כאלה, טובי לב עם רצון אמיתי לעזור ולהסביר. הוא הסיבה שאמשיך לתואר מתקדם".
שנק.jpg