הגלריה על-שם אברהם ברון הוקמה בשנת 1983 וממוקמת בתוך מבנה הספרייה המרכזית ע"ש זלמן ארן. בשנת 2012 הגלריה הוסבה לבית קפה, אך נשארה כחלל תצוגה עם תערוכות מתחלפות. הגלריה מציגה, בין השאר, תערוכות של סטודנטים/ות המשתתפים/ות בקורסים לציור ובקורסי תקשורת חזותית של המחלקה לאמנויות


עכשיו בגלריית הספרייה

שירן ברקוביץ: "מודל לחיקוי – נשים גדולות מהחיים"


פתיחת התערוכה: 4 בדצמבר 2018 | נעילת התערוכה: 9 ביוני 2019
אוצר: פרופ' חיים מאור, אוצרת משנה: יהל זקס
 
קטלוג התערוכה

שירן ברקוביץ  | מודל לחיקוי - נשים גדולות מהחיים 

תערוכתה של שירן ברקוביץ מציגה רישומי דיוקנאות של נשים שונות ומגוונות – מקומיות, בינלאומיות, מוכרות, אנונימיות, צעירות, מבוגרות וכן הלאה שהמכנה המשותף להן, פרט להיותן נשים, הוא של עשייה חיובית בתחומי החברה, התרבות, הספורט והסביבה.

שירן ברקוביץ על הפרויקט והתערוכה:
"את דיוקנה של סימון דה בובואר, ראשיתו של הפרויקט ״לצייר מודל לחיקוי״, ציירתי בערב שקט מתישהו בשנת 2015. אני מאוד אוהבת לרשום, בעיקר דיוקנאות. באותו ערב, שוטטתי כהרגלי ברשת האינטרנט בחיפוש אחר תמונות שבאמצעותן אוכל לתרגל את יכולות הרישום שלי. אבל בערב ההוא היה משהו שונה; לפתע חשתי סלידה מציור דמויות שאינני יודעת עליהן דבר ורק מעוררות בי פליאה לנוכח קרבתן למודל היופי המערבי. החלטתי לפעול אחרת ולרשום על פי תמונות של נשים שעשייתן מעוררת השראה בעיני. התחלתי לרשום את דיוקנה של סימון דה בובואר משום שאת ספרה המין השני (1949) סיימתי לקרוא זמן מה קודם לכן, והוא הותיר בי רושם כביר. בעודי צועדת בדרך החדשה, סיננתי בין שפתיי: ״למה לצייר מודל כאשר אפשר לצייר מודל לחיקוי?״ הבנתי שהיכולת שלי לייצר מציאות אחרת באמצעות אמנות, במקום להמשיך ולשכפל את המציאות הקיימת, היא כוח עצום.

ברצוני להודות על האפשרות להציג את הפרויקט הזה במקום שמאוד קרוב לליבי – אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. כילידת העיר באר שבע וכבוגרת האוניברסיטה, זהו כבוד גדול ואני שמחה שהפרויקט יוצג במרחב הנהנה מחשיפה רבה. אני יודעת כמה העיסוק בנושא תרם לנשים וגם לי באופן אישי, והידיעה שהוא עשוי להשפיע על נשים נוספות (וגם על גברים) ממלאת את ליבי בשמחה, שהמילים דלות מלתארה."

 

שירן ברקוביץ – ציונים ביוגרפיים:

1982 – נולדה בבאר שבע
2012-2010 – לימודי תואר ראשון בתולדות האמנות, אמנות יצירה והיסטוריה כללית, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, באר שבע. 2015-2013 – תואר שני מחקרי בתולדות האמנות, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, באר שבע. 2016 – תערוכת יחיד ״לצייר מודל לחיקוי״, רביעיית פלורנטין, תל-אביב. 2018 – "מודל לחיקוי - נשים גדולות מהחיים", הגלריה ע"ש אברהם ברון, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, באר שבע. חיה ועובדת בתל אביב ובברלין.